Reklama

Kłodzka drogówka podsumowała ubiegły rok. Trochę lepiej na drogach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Redakcji

Kłodzka drogówka podsumowała ubiegły rok. Trochę lepiej na drogach - Zdjęcie główne

Ten karambol na ul. Kościuszki w Kłodzku wydarzył się 8 lipca 2022 roku. Zderzyły się cztery samochodów osobowych. W autach łącznie jechało 7 osób, które zostały przebadane na miejscu zdarzenia. Na szczęście nikogo nie musiano przewozić do szpitala | foto Archiwum Redakcji

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Mniej wypadków i mniej ofiar śmiertelnych.

Powiat Kłodzki. W 2022 roku na drogach naszego powiatu doszło do 100 wypadków (w 2021 było ich 104), w których zginęło 10 osób (w 2021 ofiar było 14), a 146 odniosło rany (o 21 więcej niż w 2021). Policjanci z kłodzkiej drogówki odnotowali też 1415 kolizji (spadek o 195 w stosunku do 2021 roku).

Co jeszcze wynika ze statystyk prowadzonych przez naszych mundurowych? Wnioski nie są budujące. Jeśli chodzi o wypadki, to najczęstszą ich przyczyną od wielu lat zbyt szybka jazda. Niemal co trzeci wypadek, jaki wydarzył się w 2021 roku to wynik niedostosowania prędkości do warunków jazdy. Kto był ofiarą wypadków? Najczęściej kierowcy i pasażerowie samochodów osobowych. Pieszych, rowerzystów i motocyklistów poszkodowanych w wypadkach było 38.

Przypominamy: Wypadkiem jest zdarzenie drogowe, w wyniku którego co najmniej jeden z uczestników poniósł śmierć lub uszczerbek na zdrowiu, którego leczenie trwało dłużej niż 7 dni, a kolizją są zdarzenia o mniej tragicznych skutkach; będą to zatem wszelkiego rodzaju stłuczki, w których nie ucierpiała żadna osoba lub leczenie poszkodowanych nie trwało dłużej niż 7 dni.

Drogówka w liczbach w roku 2022

  • 21 950 – tyle osób wylegitymowali policjanci z drogówki
  • 18  948 – tyle skontrolowano pojazdów
  • 14  137 - tyle ujawniono wykroczeń
  • 9 049 - tyle nasza drogówka nałożyła mandatów
  • 1 394 – tyle zatrzymała dowodów rejestracyjnych

Zabierali prawko

W 2022 roku znacząco mniej było kierowców jeżdżący po drogach powiatu kłodzkiego z ciężkimi nogami. Chodzi o tych, którzy w terenie zabudowanym rozwijali dwukrotnie wiekszą niż dopuszczalna prędkość, za co policjanci z drogówki zabierali im prawo jazdy. W ciągu ubiegłego roku za to poważne wykroczenie 133 kierowców stracił prawko na 3 miesiące. W 2021 roku takich kierowców było 219.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy