Reklama

Gmina Kłodzko. Stypendia im. Grzegorza Ciechowskiego rozdane

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Kłodzko. Stypendia im. Grzegorza Ciechowskiego rozdane. Kto w tym roku je otrzymał?

 
Od 22 lat w gminie Kłodzko przyznawane są stypendia im. Grzegorza Ciechowskiego. Dzięki tak ważnej inicjatywie udało się wesprzeć finansowo wielu młodych ludzi, którzy mogli rozwijać swoje talenty. Tak też było w tym roku, mieszkańcy spotkali się 5 grudnia w Żelaźnie. Podczas rozdania stypendiów sala zapełniła się mikołajkami, aniołkami, a nawet małą bałwanką.
 
Kto dostał stypendium?
 
Kapituła wręczyła trzy stałe stypendia na rok szkolny i akademicki 2022/2023 płatne od września 2022 r. do czerwca 2023 r. Trafiły one do: Martyny Waszczyk z Ołdrzychowic Kłodzkich (lekkoatletyka – biegi), 500 zł miesięcznie; Oliwii Kraj z Wojciechowic (za wyniki w nauce), 600 zł miesięcznie, a także do Oliwiera Wcisły z Jaszkowej Dolnej (wrotkarstwo), 600 zł miesięcznie.
Pozostałe osoby otrzymały stypendia jednorazowe w wysokości 500 zł, 600 zł i 1.000 zł. Wśród nich są: Jonasz Bulaczek z Krosnowic, uczeń klasy trzeciej Zespołu Szkół Alternatywnych w Kłodzku za aktywność społecznikowską (500 zł); Nina Wnuk-Lipińska z Żelazna, uczennica klasy ósmej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żelaźnie za osiągnięcia w gimnastyce artystycznej (500 zł); Jonasz Lewandowski z Ołdrzychowic Kłodzkich, uczeń klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku za osiągnięcia sportowe (500 zł); Dominika Hankus z Ołdrzychowic Kłodzkich, studentka drugiego roku Uniwersytetu Warszawskiego za wyniki w nauce (500 zł); Mateusz Włosek ze Starego Wielisławia, student trzeciego roku Uniwersytetu Wrocławskiego za wyniki w nauce (600 zł); Kornelia Hankus z Ołdrzychowic Kłodzkich, studentka trzeciego roku Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu za wyniki w nauce (600 zł); Rafał Czuczwara z Ołdrzychowic Kłodzkich, uczeń klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku za osiągnięcia sportowe oraz matematyczne (1000 zł), a także Hanna Koźlak z Gorzuchowa, uczennica klasy szóstej Zespołu Szkół nr 3 w Bożkowie za osiągnięcia sportowe (1000 zł).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy