Reklama

Gmina Kłodzko. Prawie 7 mln złotych dofinansowania

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fb - Gmina Kłodzko

Gmina Kłodzko. Prawie 7 mln złotych dofinansowania  - Zdjęcie główne

Gmina Kłodzko: Które szkoły skorzystają z gminnego dofinansowania? | foto Fb - Gmina Kłodzko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Kłodzko. Aż sześć placówek oświatowych skorzysta z unijnego dofinansowania na termomodernizację budynków. Gmina pozyskała na ten cel aż 6 776 982,13 zł.

Gmina Kłodzko. Udało się zdobyć kolejne unijne pieniądze na termomodernizację budynków. W najbliższym czasie w sześciu placówkach światowych zamontowane zostaną palene fotowoltaiczne  oraz wymienione będzie źródło ciepła. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 gmina Kłodzko otrzyma na ten cel ponad 6,7 mln złotych.

O tym jakie korzyści płyną z termomodernizacji, wiemy nie od dziś. Najważniejsze z nich to oszczędność energii, redukcja zanieczyszczeń, wzrost komfortu użytkowania i oczywiście poprawa estetyki.

W przypadku budynków, z których na co dzień korzystają uczniowie, termomodernizacja ma jeszcze dodatkowo istotny walor edukacyjny, a jej beneficjentami są nie tylko mieszkańcy, ale również środowisko
- informuje Gmina Kłodzko.

Inwestycja obejmie Przedszkole Gminne oraz Żłobek w Ołdrzychowicach Kłodzkich, Przedszkole Gminne z Oddziałami Integracyjnymi w Bierkowicach, Przedszkole Gminne w Szalejowie Dolnym, Szkołę Podstawową im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku, Szkołę Podstawową w Wojborzu oraz Niepubliczną Szkołę Podstawową w Żelaźnie.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy