Reklama

Dworczyk: Dziękuje wszystkim i każdemu mieszkańcowi z osobna za konsultacje i spotkanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB - Michał Dworczyk

Dworczyk: Dziękuje wszystkim i każdemu mieszkańcowi z osobna za konsultacje i spotkanie - Zdjęcie główne

foto FB - Michał Dworczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O elektrowni w Młotach znowu jest głośni. W piątek do Bystrzycy Kłodzkiej przyjechali Minister Klimatu i Środowiska, wiceprezes zarządu PGE oraz nasi lokalni parlamentarzyści.

Gmina Bystrzyca Kłodzka. W piątek, 17 lutego, w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie założeń i planów budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach. Do Bystrzycy Kłodzkiej przyjechali Minister Klimatu i Środowiska - Anna Moskwa oraz wiceprezes zarządu grupy PGE - Paweł Śliwa oraz nasi lokalni parlamentarzyści.

Padły konkretne deklaracie?

7 grudnia Michał Dworczyk, poseł PiS, ogłosił, że jego ugrupowanie dotrzymuje słowa i dokończy budowę elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach. Na spotkaniu z mieszkańcami Młotów, które odbyło się 19 stycznia, studził już własne zapowiedzi, twierdząc, że żadne wiążące decyzje, co do wznowienia budowy nie zapadły. 

Na piątkowym spotkaniu padła jedna konkretna deklaracja -  ostateczna decyzja dotycząca wznowienia budowy elektrowni w Młotach ma zostać podjęta przez PGE na przełomie czerwca i lipca tego roku.

Nasz najważniejszy cel to uzyskanie jasnej odpowiedzi i udzielenie jej mieszkańcom Bystrzycy - czy i kiedy elektrownia szczytowo-pompowa w Młotach ma szansę powstać? Czy przyniesie mieszkańcom odczuwalną korzyść? Na te strategiczne kwestie odpowie nam m.in. studium wykonalności realizowane przez ekspertów, którzy zakończą prace nad dokumentem za niespełna 2 miesiące
- tymi słowami spotkanie podsumował Dworczyk.

Były minister dodał: Nie powinniśmy pozwalać na to, aby mieszkańcy Wójtowic, Spalonej i Młot w dalszym ciągu byli zakładnikami planowanej i obiecywanej, ale od dziesiątek lat niezrealizowanej inwestycji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy