reklama
reklama

Duszniki-Zdrój. Żądają grubej kasy za tor

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Duszniki-Zdrój. Żądają grubej kasy za tor - Zdjęcie główne

Tor wrotkarski w Dusznikach-Zdroju | foto Archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościTor wrotkarski, który został wybudowany przez gminę Duszniki-Zdrój w ramach programu inwestycji strategicznych, przeszedł w ręce Centralnego Ośrodka Sportu. Wrotkarze z UKS Orlica mają, i owszem, do niego dostęp, tyle że odpłatny
reklama

Duszniki-Zdrój. We wniosku o dofinansowanie budowy toru wrotkarskiego do ministerstwa sportu należało wykazać 10 lat działalności klubu, ilość medalistów mistrzostw Polski, ilość zawodników wprowadzonych do kadry narodowych i generalnie wykazać, że jest środowisko, któremu ta inwestycja będzie służyć. UKS Orlica spełniała te warunki, wiec gmina otrzymała dofinansowanie i tor wybudowała. Dzięki temu klub zaliczył boom rozwojowy, ale...

Po kilku latach gmina, chcąc ratować ciągle niedofinansowaną Jamrozową Polanę, sprzedała (poświęciła) obiekt, pozostawiając nas w całkowicie kryzysowej sytuacji, nie zapewniając klubowi niczego w zamian – opisują smutną sytuacje działacze Orlicy. Bo COS woła teraz od nas ponad 45 tys. zł rocznie za korzystanie z obiektu, który do tej pory był bezpłatny i całe nasze sportowe życie, skupiało się na tym obiekcie – dodają.

reklama

Działacze Orlicy w rozmowach z obecnym pełniącym obowiązki burmistrzem słyszą, że nie istnieje żaden dokument, na bazie którego, klub miałby mieć zabezpieczone swoje interesy w dostępie do toru.

Odnaleźliśmy dokument – porozumienie - pomiędzy gminą a Polskim Związkiem Sportów Wrotkarskich na bezpłatne użytkowanie toru przez 10 lat i jest to na piśmie
– zauważają działacze Orlicy i zastanawiają się, czy były to tylko obiecanki-cacanki.

Tor wrotkarski ma służyć wrotkarzom

Sprawę komentuje Jarosław Kwolek - radny Dusznik-Zdroju:

Czy uda się zapewnić, aby UKS Orlica korzystał z toru na dotychczasowych warunkach? Otóż na komisji rewizyjnej wraz z Wojciechem Kuklisem próbowaliśmy ustalić, jaki jest stan prawny w trójkącie ORLICA - COS - URZĄD MIASTA. Ustalaliśmy również wszystkie okoliczności chaosu, który powstał wokół sprzedaży nieruchomości dla COS OPO (Centralny Ośrodek Sportu – przyp red.)

reklama

Po dość ciekawej dyskusji opartej także na niedawno odkrytym dokumencie w urzędzie miasta doszliśmy do wniosku, że UM powinien przygotować ekspertyzę prawną, która będzie miała na celu ustalenie, czy porozumienie zawarte w grudniu 2015 roku na okres 10 lat jest nadal w mocy prawnej.
Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, aby COS nie pobierał opłat za korzystanie z toru przez lata 2024 – 2025. I zrobimy wszystko co będzie możliwe aby ten cel osiągnąć.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama