Reklama

Dotacje na promocję odnowy wsi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Dotacje na promocję odnowy wsi - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się konkurs wspierający projekty, które pobudzają aktywność mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swoich miejscowości, pomagają w budowaniu i rozwijaniu wiejskiej tożsamość, a także zachowaniu lokalnego dziedzictwa kulturowego. Samorząd województwa przyznał dofinansowania na łączną kwotę blisko 220 tys. zł.

Konkurs „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” ma na celu rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. W tym roku dotacje trafią do 45 podmiotów. Do konkursu mogły zgłosić się organizacje pożytku publicznego, w tym stowarzyszenia, fundacje, parafie, kluby sportowe czy ochotnicze straże pożarne. − Niezmiernie ważne jest, żeby Dolnoślązacy mieli poczucie wspólnych, lokalnych interesów. Cieszę się, że organizacje pozarządowe z terenów wiejskich chętnie biorą udział w konkursach wspierających rozwój wspólnot lokalnych. Razem możemy więcej – zaznacza wicemarszałek Marcin Gwóźdź. W ramach naboru wpłynęło 80 ofert. Pod względem merytorycznym ich oceny dokonała Komisja Konkursowa, która zdecydowała, że 45 z nich otrzyma dotację od samorządu województwa. Maksymalna wysokość pomocy to 5 tys. zł. Dzięki tym środkom zostaną zorganizowane m.in. warsztaty, imprezy plenerowe czy integrujące. Powstaną także miejsca rekreacji. W powiecie kłodzkim dotacje otrzymały: Ludowy Klub Sportowy „Iskra” Jaszkowa, Stowarzyszenie Hejszowina, Radkowski Klub Aktywnego Seniora „Srebrny Liść”, Ochotnicza Straż Pożarna w Ścinawce Dolnej, Uczniowski Klub Sportowy Giecek Radków oraz OSP w Tłumaczowie. Szczegółową listę laureatów konkursu znajdziemy na stronie urzędu marszałkowskiego: www.umwd.pl w zakładce rozwój obszarów wiejskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy