Reklama

Czechy: problemy z wjazdem do naszych sąsiadów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Wikipedia

Czechy: problemy z wjazdem do naszych sąsiadów - Zdjęcie główne

Zmiany te nie dotyczą obywateli Republiki Czeskiej oraz cudzoziemców zamieszkałych na stałe lub długoterminowo w Republice Czeskiej. | foto Fot. Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wysoki poziom zachorowań na Covid-19 sprawił, że Polska ponownie trafiła na listę krajów wysokiego ryzyka, a to oznacza problemy za czeską granicą. Jakie?

Czechy. Od poniedziałku, 27 grudnia obowiązek posiadania aktualnego testu PCR dotyczy wszystkich cudzoziemców, którzy chcą wjechać do Czech, również osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 i ozdrowieńców.

Warto się zaszczepić

Osoby niezaszczepione lub osoby, które nie przeszły wirusa Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, muszą następnie poddać się kolejnemu testowi PCR po przybyciu do Republiki Czeskiej, w okresie pomiędzy 5 a 7 dniem pobytu na terytorium naszych południowych sąsiadów. 

Wyjątek od obu nowych reguł dotyczy jedynie: osób zaszczepionych dawką przypominającą, czyli tzw. trzecią dawką szczepionki, dzieci poniżej 12 roku życia oraz dzieci w wieku 12-18 lat zaszczepionych w pełni (bez dawki przypominającej).

Utrudnienia z wyjazdem do Czech na Sylwestra

Na okres od 30 grudnia 2021 r. do 1 stycznia 2022 r. obowiązują surowsze zasady podróży krótkoterminowych do Czech, czyli takich do 24 godzin. Wprowadzono je, aby ograniczyć przyjazdy w czasie Sylwestra. W przypadku wyjazdów na teren naszych południowych sąsiadów w tym okresie konieczne będzie poddanie się testowi PCR już przed przyjazdem, wyjątek dotyczy jedynie osób zaszczepionych trzecią dawką przypominającą.

Zmiany te nie dotyczą obywateli Republiki Czeskiej oraz cudzoziemców zamieszkałych na stałe lub długoterminowo w Republice Czeskiej.

A.Balcerzak

 

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy