Reklama

Chcą testować u siebie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Chcą testować u siebie - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sejmik Województwa Dolnośląskiego na pomoc dla kłodzkiego szpitala i domów pomocy społecznej w naszym powiecie przeznaczył 1 milion 274 tys. zł. Na co pójdą te pieniądze?

Pieniądze mają pójść na zwalczanie skutków koronawirusa. Dzięki nim ma polepszyć się sytuacja mieszkańców przebywających w DPS-ach i pacjentów szpitali. - Wydatkowanie przyznanych przez Urząd Marszałkowski pieniędzy będzie koordynował Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej. - Będziemy wnioskować o zakup do naszego laboratorium w ZOZ Kłodzko urządzenia do analizy testów molekularnych o orientacyjnej wartości ok. 50 tys. zł i wydajności ok. 70 testów na dobę – ujawnia Bartosz Wojciechowski, rzecznik prasowy kłodzkiego starosty. To nie wszystko, bo powiat w ramach przyznanych pieniędzy chciałby zakupić też m.in. standardowe środki ochrony osobistej, takie jak przyłbice, kombinezony ochronne, maseczki, środki dezynfekujące itp. Z finansowego wsparcia skorzystać może nie tylko szpital, ale też nasze DPS-y bo: 855 tys. zł ma być przeznaczone na wsparcie dla szpitala powiatowego, a 418 tys. zł na wsparcie dla Domów Pomocy Społecznej, m.in. poprzez zakup testów na obecność COVID i środków ochrony indywidualnej. - Limit dotacji dla poszczególnych DPS- -ów obliczony zostanie wskaźnikiem liczby miejsc w placówkach oraz kwoty przypadającej na jedno miejsce, czyli 635,90 zł – mówi Bogusława Przybyłowicz z kłodzkiego starostwa - Ostateczną decyzję o przeznaczeniu środków dla poszczególnych jednostek podejmie Zarząd Powiatu Kłodzkiego w porozumieniu z dyrektorami DPS-ów oraz dyrektorem szpitala powiatowego – dodaje urzędniczka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy