Reklama

Bystrzyca Kł. Przedsiębiorcy stworzyli Śnieżnicki Klub Biznesu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Śnieżnicki Klub Biznesu

Bystrzyca Kł. Przedsiębiorcy stworzyli Śnieżnicki Klub Biznesu - Zdjęcie główne

Inicjatorzy chcą zachęcić gestorów bazy noclegowej i żywieniowej, usługodawców, producentów żywności i wytworców innych towarów, także instytucje i ośrodki wsparcia do utworzenia platformy szeroko pojętej współpracy | foto Fot. Śnieżnicki Klub Biznesu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 70 osób zostało zaproszonych przez bystrzyckich hotelarzy i gastronomów - Adama Jaśnikowskiego i Piotra Wdowiaka. Czym ma być Śnieżnicki Klub Biznesu?

Bystrzyca Kł. W środę, 1 września odbyło się spotkanie inaugurujące Śnieżnicki Klub Biznesu. Spotkanie odbyło się w bystrzyckim hotelu "Abis". Ponad 70 osób zostało zaproszonych przez bystrzyckich hotelarzy i gastronomów - Adama Jaśnikowskiego i Piotra Wdowiaka, którzy wyszli z pomysłem zintegrowania się środowiska biznesowego niekoniecznie z czterech gmin podśnieżnickich. Jak obaj zauważyli w czasie prezentowania swojego pomysłu chcieliby zachęcić gestorów bazy noclegowej i żywieniowej, usługodawców, producentów żywności i wytworców innych towarów, także instytucje i ośrodki wsparcia do utworzenia platformy szeroko pojętej współpracy. I to takiej, która pomoże im wszystkim rozwinąć prowadzoną działalność m.in. w oparciu o dostępne środki unijne, dotacje krajowe czy niskooprocentowane pożyczki. Na pewno to jest możliwe - o czym przekonywała Olimpia Iwańska-Kruszyńska z bystrzyckiego Urzędu Miasta i Gminy - w przypadku starania się o takie środki w zespole, a nie w pojedynkę, gdyż ma się większą siłę przebicia w stronę donatorów. Po drugie - ponosi się mniejsze koszty realizowanego zamierzenia.

 

- Zorganizowani w jakiejś postaci przedsiębiorcy są mocniejszym partnerem dla instytucji otoczenia biznesu - podkreśliła urzędniczka podkreślając, że w Bystrzycy Kłodzkiej wybrano dobry moment na tworzenie Śnieżnickiego Klubu Biznesu, bo odbywa się to akurat przed nowym rozdaniem funduszy unijnych, po które jego przyszli członkowie będą mogli sięgnąć. Tworząca się platforma współpracy przedsiębiorców spod Śnieżnika stanie się klastrem, czyli siecią powiązanych ze sobą interesów biznesowych. To w jego obrębie przedsiębiorcy będą się wspierać, promować, wymieniać doświadczeniami, szkolić, określać wspólne cele, wspomagać w ich realizacji. Przy tym położą nacisk na współdziałanie np. z miejscową szkołą przygotowującą przyszłych pracowników w określonych zawodach.

Uczestnicząca w tym spotkaniu burmistrz Bystrzycy Kł. Renata Surma zadeklarowała wsparcie poczynań przyszłego klubu na miarę możliwości gminy, która do bogatych nie należy. Natomiast dyrektorka Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Ewelina Walczak oraz prezes Bystrzyckiego Centrum Zdrowia Jarosław Surówka wskazali na miejsca współpracy kierowanych przez nich instytucji z przyszłym klastrem. 

Śnieżnicki Klub Biznesu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy