- Obiekt nie posiada wyjątkowych, nieprzeciętych wartości historycznych – pisze w uzasadnieniu decyzji o niewpisaniu basenu do rejestru zabytków Daniel Gibski, zastępca konserwatora zabytków we Wrocławiu. - W tym przypadku nie można też mówić o bogactwie formy, czy wartości stylowej, gdyż basen jest typowym przykładem miejskich kąpielisk, pozbawionym cech prekursorskich – dodaje. Kąpielisko górskie w Bystrzycy Kł. powstało w 1937 r. jako dopełnienie jednego z najpiękniejszych w Sudetach założeń parkowych. Rozciąga się z niego malowniczy widok na miasto i Góry Bystrzyckie. Kąpielisko składa się z dwóch niecek, trampoliny, zjeżdżalni, budynku mieszczącego szatnie. Zakres zmian, jakie nastąpiły w obrębie kompleksu w trakcie jego użytkowania, był niewielki. To jednak za mało, aby kąpielisko trafiło do rejestru zabytków. - Wartość historyczna, architektoniczna i naukowa nie jest wysoka – tak kończy ocenę konserwator zabytków.
Basen nie będzie zabytkiem
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: foto: dolny-slask.org.pl
foto foto: dolny-slask.org.pl
reklama
Przeczytaj również:
WiadomościStowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej wystąpiło w sprawie miejskiego kąpieliska na Górze Parkowej do konserwatora zabytków. Jest już decyzja: basen nie zostanie wpisany do rejestru zabytków
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ
Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM
e-mail
hasło
Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.