Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Warcaby 100-polowe - Zdjęcie główne

foto pixabay.com

SportW dniach 12-13 września br. w kłodzkim CKSiR odbyły się pierwsze mistrzostwa kłodzka w warcabach stupolowych pod patronatem burmistrza Kłodzka

Uczestniczyło 22 zawodników. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim. Wśród kobiet wygrała Maria Górzna (Wrocław) przed Reginą Godzik (Kłodzko). Trzecia była Leokadia Ruda (Krosnowice). Wśród mężczyzn wygrał Edward Twardy (Lubin), drugie miejsce wywalczył Stanisław Jedrzycki (Środa Śląska). Trzecie miejsce zajął Jan Ozga (Dzierżoniów). Mając tyle samo punktów na 4 miejscu uplasował się Sławomir Żurawski z Domaszkowa. Na uroczystym zakończeniu z rąk burmistrza najlepsi otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe. Organizatorem był DOlnośląski Klub Kultury Fizycznej i Sportu i turystyki Niewidomych i Słabo Widzących. Turniej zorganizował Pan Józef Plichta z Polanicy -Zdroju. Sędzią głównym był Stanisław Urbanek z Bielawy.