Liderów jest dwóch

Opublikowano:

Liderów jest dwóch - Zdjęcie główne

Sport

Dwa prowadzące zespoły dopisały w miniona niedzielę komplet punktów do swoich kont. LKS Bierkowice na własnym boisku rozgromił 6:1 Spartę Stary Waliszów (zdjęcie). Do przerwy gospodarze prowadzili skromnie 1:0, ale worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Hattricka ustrzelił Leszek Obolewicz, a po jednym golu dołożyli Mateusz Juszczyk, Damian Jach i Wojciech Kozik. Dla przegranych na listę strzelców wpisał się Daniel Kruk. Trzy punkty dopisała do swojego dorobku także Kalenica Jugów, która pokonała 5:2 Czermnę. Obydwa zespoły z dorobkiem 16 punktów prowadzą w rozgrywkach. Niespodzianką zakończył się mecz w Wambierzycach , gdzie gościł Zamek Trzebieszowice. Goście wrócili do domu bez punktów przegrywając w Wambierzycach 1:2. Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Lechią Ołdrzychowice, a Zrzeszonymi Niwa. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Ołdrzychowic. Gola zdobył Karol Meisner. Pierwszy punkt w sezonie zespół z Niwy wywalczył dzięki precyzyjnemu uderzeniu z rzutu wolnego Piotra Wacha. Zrzeszeni mogliby cieszyć się z wygranej, gdyby w pierwszej połowie wykorzystali rzut karny, który zmarnował Grzegorz Wawrynowicz.