W czołówce bez zmian

W czołówce bez zmian - Zdjęcie główne

SportPiłkarska A-klasa: liderzy ze szczytu tabeli wygrali mecze

Piłkarska A-klasa: liderzy ze szczytu tabeli wygrali mecze

Włókniarz Kudowa Zdrój bez problemu ograł 5:0 Odrodzenie Szalejów Dolny. Jeszcze wyższe zwycięstwo odniosła Polonia Bystrzyca Kłodzka, która rozgromiła 8:0 Czarnych Braszowice. Hat-tricka skompletował w tym meczu Rafał Sołodowczuk, a pozostałe gole strzelali: Przemysław Wojtyła, Kamil Więcławek, Michał Grudzień, Daniel Pasternak i Patryk Winczakiewicz. Zacięty i emocjonujący mecz obejrzeli kibice w Domaszkowie, gdzie Śnieżnik uległ 3:5 Unii Bardo. Do przerwy padł tylko jeden gol dla gości, bo bardzianie nie wykorzystali rzutu karnego. Po zmianie stron do wyrównania doprowadził Śnieżnik, ale goście dopowiedzieli dwoma trafieniami. Później miejscowym dwukrotnie udawało się zdobywać kontaktowego gola. W meczu piątej i szóstej drużyny lepsi okazali się piłkarze KS Polanica-Zdrój, którzy wygrali 3:1 z Sudetami MIędzylesie. Zwycięstwo zapewniło beniaminkowi dwóch najlepszych strzelców zespołu, Arkadiusz Pławiak (dwie bramki) oraz Rafał Kowalski. Pierwsze punkty wiosną zdobyły Orlęta, które zremisowały 1:1 z Interem Ożary. Wcześniej zespół z Krosnowic poniósł dwie porażki. Orlęta prowadziły po bramce Pawła Wiśniewskiego, ale goście wyrównali w 77 minucie. Z kolei Pogoń rozgromiła 5:0 Orła Mąkolno po dwóch golach Wesołowskiego i Wilczyńskiego oraz jednym Jakóbka. W pierwszej połowie jeden z graczy Orła doznał paskudnie wyglądającej kontuzji stawu kolanowego. Piłkarza z boiska zabrała karetka do szpitala, gdzie przeszedł operację. Dzięki wygranej od strefy spadkowej oddaliła się Łomniczanka, która wygrała 2:1 z Zamkiem Gorzanów. Gole dla zwycięskiej drużyny strzelili Łukasz Gacek i Mariusz Bielski, a honorowe trafienie dla Zamka zaliczył Andrzej Matusik. Broni nie składa ostatni w tabeli zespół z Wojborza, który na własnym boisku zremisował 2:2 z Hutnikiem. ATS swojego miejsca nie poprawił i nadal zamyka tabele A-klasy, ale do bezpiecznego miejsca traci tylko pięć punktów.