Kłodzko. Torpedy zostały mistrzami Amatorskiej LIgi Koszykówki

Kłodzko. Torpedy zostały mistrzami Amatorskiej LIgi Koszykówki - Zdjęcie główne

Finałowy mecz pomiędzy Torpedami a Kolaboracją

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport To była walka do ostatnich sekund. Kto zdobył najwięcej punktów?

Kłodzko. Przy stanie 38:36 dla Torped Kolaboracja miała szansę na wyrównanie i doprowadzenie do dogrywki. Niestety rzut na sekundę przed końcem czwartej kwarty był minimalnie niecelny. Jedno lub dwupunktowa przewaga utrzymywała się przez prawie cały mecz. To była walka kosz za kosz. Najwięcej punktów dla Kolaboracji zdobył Tomasz Sularczyk – 11(1), dla Torped Radosław Ptaszyński – 14(2). Mecz o trzecie miejsce wygrała Kryta Pływania pokonując Fox`y 47:42. Najwięcej punktów dla zwycięzców rzucił Patryk Burnus – 12; dla Lisów Jacek Gwiżdż – 15.

W meczu finałowym ligi kobiet zagrały zespoły Weź Nie Pytaj oraz ZSP Ziębice. Pierwsza remisowa kwarta zakończyła się wynikiem 5:5. W drugiej lepsze okazały się ziębiczanki, które tę część meczu wygrały 7:4. Dwie kolejne ćwiartki dla kłodzczanek. Weź Nie Pytaj wygrały III kwartę 8:3, a IV 11:9 i cały mecze 28:24. Dla zwycięskiego teamu najwięcej oczek rzuciła Alicja Rogala – 13; dla ZSP Ziębice Magdalena Woźniak – 17. Pojedynek o brązowy medal wygrały koszykarki TBD Kłodzko, które pokonały 38:24 Edukatora Polnica-Zdrój. Najwięcej punktów dla TBD zdobyła Anna Stabiszewska – 10, a dla Edukatora Jagoda Rusinowska – 13.