Kłodzko. Maja Poręba z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Opublikowano:

SportMaja Poręba z HS Team Kłodzko wywalczyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski 17-18 latków w Olsztynie. Z kolei  Zofia Chilarska została 4-krotną finalistką Mistrzostw Polski 16-latków i z kwalifikacją do Reprezentacji Województwa Dolnośląskiego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Lublinie

Zawodniczki HS Team Kłodzko Maja Poręba i Zofia Chilarska wystartowały w Letnich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w dniach 11-14 lipca i znalazły się wśród najlepszych pływaków w Polsce, reprezentujac Kłodzko na arenie ogólnopolskiej.

W Olsztynie podczas Mistrzostw Polski 17-18 latków rywalizowała Maja Poręba uzyskując awans do trzech finałów A i zdobywając: brązowy medal, IV miejsce w Polsce na dystansie 200 m stylem klasycznym, do medalu zabrakło zaledwie 1 sekundy i VI miejsce w Polsce na 50 m stylem klasycznym. Maja startowała z zawodniczkami o rok starszymi od siebie i znalazła się wśród najlepszych żabkarek w kraju.

W tym samym czasie w Lublinie startowała Zofia Chilarska podczas Mistrzostw Polski 16-latków - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wywalczyła:  awans do finału A na 100 m stylem motylkowym - X miejsce w Polsce, awans do trzech finałów B: II miejsce na 200 m stylem motylkowym, VI miejsce na 200 m stylem zmiennym, IX miejsce na 50 m stylem motylkowym. Zosia została zakwalifikowana do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży przez Polski Związek Pływacki i znalazła się wśród najlepszych 16 pływaków reprezentujących Dolny Śląsk.