Kolaboracja mistrzem. Amatorska Liga Koszykówki

Kolaboracja mistrzem. Amatorska Liga Koszykówki - Zdjęcie główne

Sport Świetny mecz w drużynie Torpedy rozegrał Wiktor Tkaczyk. W pierwszej kwarcie rzucił trójkę z połowy boiska równo z dźwiękiem syreny kończącym tę ćwiartkę. To jednak okazało się za mało na Kolaborację, która wgrała trzeci mecz wielkiego finału i została mistrzem ALK

Kłodzko. Ostatni mecz sezonu 2022/23 rozegrano w hali kłodzkiego OSiR-u. Zaczęły Torpedy od prowadzenia 5:0, chwilę później było już 6:5 dla Kolaboracji, która pierwszą kwartę wygrała 13:12. Po drugiej było 26:18 dla Kolaboracji. 8-punktowe prowadzenie Kolaboracja miała także po trzeciej kwarcie.

W ostatniej ćwiartce koszykarze Torped próbowali doprowadzić do wyrównania i prawie im się to udało. Na niespełna dwie minuty przed końcową syreną Kolaboracja prowadziła tylko 49:47. Ostatecznie czwarty finałowy mecz zakończył się wynikiem 54:50. Kolaboracja wygrała 3:1 finał z Torpedami i została mistrzem ALK. Najlepszym zawodnikiem całego finału niewątpliwe był Radosław Myrcha, który w czterech meczach finałowych rzucił w sumie dla Kolaboracji 70 punktów.

Zapraszam w sobotę, 20 maja, na galę zamykającą sezon ALK. Początek o godz. 16.00 w hali OSiR-u. W programie mecz nowych mistrzów ALK z resztą ligi
– informuje Dariusz Ditrich, organizator rozgrywek.