Reklama

Podał się za policjanta. Wyłudził od kobiety 20 tysięcy

Opublikowano:
Autor:

Podał się za policjanta. Wyłudził od kobiety 20 tysięcy - Zdjęcie główne

Policja przypomina, że oszustwa na szkodę osób starszych to cały czas aktywny proceder, także na terenie naszego powiatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Policja ponownie apeluje do rodzin seniorów o uświadamianie i edukowanie osób starszych, żeby nie przekazywali pieniędzy obcym ludziom pod żadnym pozorem.

„Fałszywy policjant” wykorzystał łatwowierność 71-letniej mieszkanki powiatu kłodzkiego, przez co kobieta straciła 20 tysięcy złotych. 

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze, samotnie mieszkające. Policja prosi o to, aby nie ufać nieznajomym i nie przekazywać im pieniędzy, czy podawać przez telefon swoich danych osobowych i innych danych wrażliwych.

 – W miniony poniedziałek do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował, że jej córka jest bardzo chora i potrzebuje pieniądze na drogie leki. Finalnie sprawca – po uzyskaniu od kobiety informacji o posiadanych w mieszkaniu środków finansowych polecił, aby kobieta przekazała pieniądze umówionemu kurierowi. Kobieta wzięła wszystkie pieniądze jakie miała w mieszkaniu i przekazała je mężczyźnie, który po krótkiej chwili zapukał do jej mieszkania.  Po odebraniu gotówki mężczyzna szybko oddalił się. Gdy kobieta zorientowała się, że została oszukana powiadomiła policję - informuje Wioletta Martuszewska z policji w Kłodzku.                                                                                                                Przedstawione zdarzenie, to kolejny przykład, jak 71-letnią osobę można zmanipulować, wystraszyć i doprowadzić do braku logicznego myślenia. Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że ani funkcjonariusze policji, ani prokuratorzy nie kontaktują się telefonicznie w takich sprawach i nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy.

Policja przypomina, że oszustwa na szkodę osób starszych to cały czas aktywny proceder, także na terenie naszego powiatu. Seniorzy najczęściej padają ofiarami przestępców podszywających się za policjantów, członków najbliższej rodzin, lekarzy, pracowników banku. Policja apeluje o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania do obcych. Zawracamy się do członków rodzin seniorów, sąsiadów, znajomych, by ci rozmawiali i przestrzegali ich przed działaniem oszustów. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie. Nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Nigdy też nie pośredniczą w przekazywaniu jakichkolwiek pieniędzy. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń i obaw, co do próby wyłudzeń pieniędzy - niezwłocznie powiadamiajmy policję.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy