Reklama

Kudowa-Zdrój. Zmiana nazwiska nie pomogła - Białorusin zatrzymany

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Kudowa-Zdrój. Zmiana nazwiska nie pomogła - Białorusin zatrzymany - Zdjęcie główne

Kudowa-Zdrój: Wnikliwa kontrola strażników granicznych wykazała posłużenie się dokumentem ze zmienionymi danymi | foto Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kłodzku zatrzymali 22-letniego obywatela Białorusi, który zmienił swoje imię i nazwisko oraz wyrobił nowy paszport, by ominąć ciążący na nim zakaz wjazdu do Polski oraz krajów strefy Schengen.

Kudowa-Zdrój. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka zatrzymali 22-letniego obywatela Białorusi, którego cel i warunki pobytu w naszym kraju były niezgodne z deklarowanymi. 

Cudzoziemiec, jak wykazała przeprowadzona wobec niego kontrola, nie podjął pracy u polskiego pracodawcy, a wizę z prawem do pracy wykorzystał jedynie, by wyjechać do Czech
- informuje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

Miał podrobiony paszport?

Funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali także dokument cudzoziemca i chociaż był on autentyczny to funkcjonariuszom nie uszedł uwadze fakt, że Białorusin już wcześniej był w Polsce, wyjechał i wrócił z nowym paszportem, w którym zamieszczone były zupełnie inne dane personalne. 

Cudzoziemiec zmienił imię i nazwisko oraz dokument podróży, ponieważ jego dane wpisane zostały do Systemu Informacyjnego Schengen, jako osoby której należy odmówić wjazdu lub pobytu w państwach Schengen. W ten sposób chciał ominąć ciążący na nim zakaz wjazdu do Polski oraz pozostałych krajów strefy Schengen
- czytamy w komunikacie. 

Wobec zatrzymanego mężczyzny funkcjonariusze Straży Granicznej wszczęli postępowania administracyjne, które zakończyło się unieważnieniem wizy i wydaniem decyzji zobowiązującej go do wyjazdu z Polski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy