Kłodzko. Pomimo wielu apeli Policji o rozwagę i rozsądek na drodze, nadal każdego dnia funkcjonariusze zatrzymują kierujących, którym wydawało się, że krótka podróż w stanie nietrzeźwości nikomu nie zaszkodzi!
Jedną z interwencji, do której wezwano policjantów z Kłodzka, była szkoda parkingowa. W godzinach południowych, starszy mężczyzna, wyjeżdżając z garażu Fiatem 126p nie zauważył zaparkowanego w pobliżu samochodu i uderzył w niego. W trakcie czynności wykonywanych ze sprawcą zdarzenia, policjanci wyczuli od niego charakterystyczną woń alkoholu. Okazało się, że kierujący „maluchem” jest nietrzeźwy. Po przeprowadzonym badaniu wydruk wskazał 2 promile alkoholu w jego organizmie – mówi Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.
O konsekwencjach postępowania mężczyzny zdecyduje sąd.
Po użyciu, czy stan nietrzeźwości?
Policjantka przypomina, że stan po użyciu alkoholu zdefiniowany został w ustawie jako stan, który zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie osoby badanej wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi od 0,2‰ do 0,5‰, albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3.Natomiast stan nietrzeźwości występuje wówczas, kiedy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 ‰ lub prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.
Przeczytaj również: Pijany motocyklista w ciężkim stanie trafił do szpitala
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.