Polanica-Zdrój. Piotrowicz to postać dobrze znana nie tylko mieszkańcom ziemi kłodzkiej. Urodzony w 1955 roku absolwent psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od wielu lat związany z Lądkiem-Zdrojem. Od ponad roku jest również dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu-Ośrodku Przygotowań Olimpijskisch w Dusznikach-Zdroju . To człowiek, który z powodzeniem łączył działalność samorządową i menedżerską z niegasnącą pasją do gór oraz kultury. To dzięki niemu powstał Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady – jedno z najważniejszych wydarzeń filmowo-wspinaczkowych w Europie, które od lat przyciąga miłośników gór z całego świata.
Jako alpinista ma na swoim koncie wyprawy w Tatry, Alpy, Himalaje, Pamir, Tienszan, Ladakh, Atlas Wysoki czy Góry Skaliste. Dokonał m.in. pierwszego wejścia na niezdobyty wcześniej szczyt Pik Edelwajs (ok. 6100 m n.p.m.) w Tienszanie oraz samotnego wejścia na Pik Czetyrioch (6400 m n.p.m.) w Pamirze. Ale jego największą siłą jest to, że potrafi o tych doświadczeniach mówić i pisać – z czułością, dystansem, literacką wrażliwością.
Spotkanie w Polanicy będzie okazją do rozmowy o jego najnowszej książce zatytułowanej „KIEDYŚ” – zbiorze opowieści utkanych z pamięci, podróży, ludzi i miejsc, które zapadły głęboko w sercu. To nie tylko zapiski z górskich wypraw, ale też refleksyjny zapis życia w ruchu, z domieszką filozofii, humoru i osobistej zadumy. Dla tych, którzy znają jego wcześniejsze książki – m.in. „Moje Pagóry” czy „Sudeckość.” – będzie to powrót do znanego stylu: pełnego poetyckiego ujęcia rzeczywistości, surowej, a jednocześnie pełnej światła.
14 maja zapowiada się więc nie tylko jako spotkanie z autorem, ale jako mała podróż – do świata, gdzie cisza ma znaczenie, a każde słowo niesie echo przeżytej przygody.
Data: 14 maja 2025 r. (środa)
Godzina: 17:00
Miejsce: Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Polanicy-Zdroju, ul. Wojska Polskiego 23
Wstęp wolny
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.