reklama
reklama

Atelier razy pięć. Muzeum Ziemi Kłodzkiej przypomni wystawę sprzed dekady

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Atelier razy pięć. Muzeum Ziemi Kłodzkiej przypomni wystawę sprzed dekady - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaKłodzko: Jedno atelier pięcioro fotografików. To ponad 140 lat tradycji.
reklama

Muzeum Ziemie Kłodzkiej zaprasza na majowe spotkanie w ramach cyklu związanego z jubileuszem 60-lecia placówki. Tym razem przypomniana zostanie wystawa z 2012 roku pt. Historia jednego atelier fotograficznego. O wystawie prezentującej dorobek pięciorga kłodzkich fotografików opowie Tomasz Gmerek (piątek 19 maja, godz. 20.00). Wszyscy oni pracowali w jednym atelier przy ul. Kościuszki. Wystawa z 2012 roku prezentowała dorobek: Aloisa Hübnera, Edwina Völkela, Georga Marxa, Bolesława Mecwaldowskiego i obecnie Marleny Solskiej.

Kłodzkie atelier działa już ponad 140 lat i jest ewenementem w skali Polski. Zaraz po wybudowaniu XIX-wiecznej kamienicy zaczęło w niej funkcjonować atelier fotograficzne. Najpierw robił w nim zdjęcia Alois Hübner (1882-1899) potem Edwin Völkel (1899-1909) i Georg Marx (1910-1945). Po II wojnie świtowej Bolesław Mecwaldowski oraz jego rodzina przepracowała w fotograficznym studio 55 lat (1945 – 2000).

reklama

Siedem lat później znalazła się kontynuatorka. Atelier po swych poprzednikach kupiła w 2002 roku Marlena Solska i po 5-letnim remoncie wznowiła w nim prace z aparatem fotograficznym. Specjalizuje się w zdjęciach reklamowych, biznesowych, portretowych i artystycznych. Dużą popularnością cieszą się też indywidualne sesje rodzinne.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama