Reklama

Zieleniec. Gówna zaleją Duszniki. W stacji narciarskiej tyka ekologiczna bomba

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zieleniec. Gówna zaleją Duszniki. W stacji narciarskiej tyka ekologiczna bomba - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Gazeta Kłodzka Czy zbyt intensywny i niekontrolowany rozwój Zieleńca doprowadzi do katastrofy ekologicznej? Wojciech Zaczyk z Zieleńca stwierdził dobitnie na ostatniej sesji Rady Miasta w Dusznikach-Zdroju, że gówna zaleją uzdrowisko

Duszniki-Zdrój. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Dusznikach-Zdroju dyskutowano o kolejnych zmianach urbanistycznych, które pozwolą na wybudowanie w Zieleńcu kolejnego dużego hotelu, nawet na 2000 miejsc.

Podczas obrad w roli Rejtana wystąpił Wojciech Zaczyk, jeden z gestorów bazy turystycznej w Zieleńcu, który zaapelował do radnych i burmistrza o zwołanie specjalnej sesji, na której problemy z kanalizacją i wodą w Zieleńcu zostaną omówione.

Część Zieleńca w ogólne nie ma kanalizacji. Jest tyle wydanych pozwoleń na budowę, że w małym Zieleńcu będzie więcej miejsc noclegowych, niż w Dusznikach. Mają powstać następne pensjonaty i apartamentowce, a nie ma parkingów, nie ma toalet, 4 ubikacje na krzyż – mówił Zaczyk.

Zaczyk stwierdził dobitnie: Jestem 50 lat w Zieleńcu, ale tak tragicznej sytuacji jeszcze nie było. Gówna zaleją Duszniki.

Piotr Zilbert, rady opozycyjny przyznał, że rozrost wielkogabarytowych obiektów jest niepokojący. Zwłaszcza – jak zauważył – przy brak wydajnej kanalizacji i sieci wodociągowej.

Pomimo to chce się nam zaserwować kolejny duży obiekt
– stwierdził Zilbert.

Ostatecznie po wystąpieniu Zaczyka radni zdjęli z porządku obrad uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wyodrębnionych obszarów Zieleńca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy