REKLAMA

Region: Z Wrocławia polecisz do Kopenhagi i Amsterdamu

Branża lotnicza wraca do przedcovidowej rzeczywistości?

Fot. Port Lotniczy Wrocław

Region: W sezonie zimowym wracają połączenia do Kopenhagi, zwiększy się także liczba rejsów do Amsterdamu i Warszawy. Łącznie pasażerowie będą mieli do dyspozycji 39 lotów na trasach międzynarodowych oraz 29 do stolicy.

Region. Letni rozkład lotów obowiązuje do 30 października. W tej chwili z wrocławskiego lotniska można polecieć do sześciu dużych portów lotniczych – do Amsterdamu (KLM), Frankfurtu i Monachium (Lufthansa), Zurychu (SWISS), Düsseldorfu (Eurowings) oraz do Warszawy (PLL LOT).

Przewoźnicy poszerzą swoją ofertę

Liczba połączeń do Warszawy zwiększy się z obecnych 20 do 29. Co ważne dla osób podróżujących do stolicy na jeden dzień, dojdzie bardzo wygodny rejs poranny o godz. 8:15, który będzie realizowany w poniedziałki, środy i piątki.

Od 4 listopada linie SAS przywracają połączenia na trasie Wrocław - Kopenhaga. Do stolicy Danii polecimy dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele. Przewoźnik rozpoczął już sprzedaż biletów. Poza tym, od nowego sezonu, do sześciu w tygodniu zwiększy się liczba rejsów na trasie do Amsterdamu. Będą realizowane codziennie oprócz sobót. W nowym rozkładzie dostępne będą również dwa połączenia dziennie do Monachium oraz do Frankfurtu - z wyjątkiem niedzieli, kiedy będzie jeden rejs na tej trasie. Do Düsseldorfu oraz Zurychu polecimy dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.

<<Nowa Ruda: Wylicytował samolot za 30 tys. złotych>>

Łącznie pasażerowie będą mieli do dyspozycji 39 lotów tygodniowo na trasach międzynarodowych – Cieszy nas, że do listy kierunków z Wrocławia wracają ważne połączenia sieciowe, a poza tym zwiększa się liczba rejsów na już dostępnych trasach. Dzięki decyzjom przewoźników zbliżający się sezon zimowy będzie zdecydowanie lepszy niż poprzedni. Liczba miejsca zajętych w samolotach zbliża się do poziomów z 2019 roku. To pokazuje, że ruch lotniczy systematycznie się odbudowuje – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

<<Ziemia Kłodzka z lotu ptaka - zobacz WIDEO>>

Branża lotnicza znowu w formie

We wrześniu tego roku wrocławskie lotnisko obsłużyło blisko 215 tys. pasażerów. Podróżnych było co prawda nadal wyraźnie mniej niż w analogicznym okresie 2019, czyli przed pandemią, ale aż o 94% więcej niż we wrześniu 2020 roku.

Również latem z wrocławskiego portu korzystało dużo więcej pasażerów niż w tym samym okresie przed rokiem. W lipcu ponad 217 tysięcy, a w sierpniu ponad 247 tysięcy - Cała branża lotnicza liczy na to, że sezon zimowy przyniesie wreszcie stabilizację. Pasażerów zachęci to do planowania podróży z większym wyprzedzeniem, bez obaw o odwołanie rejsów, a liniom lotniczym pozwoli na dalszą rozbudowę oferty. Wszystko to oczywiście przy założeniu, że nie nastąpią żadne niekorzystne i trudne dziś do przewidzenia zmiany sytuacji – zaznacza Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.


Przeczytaj również:

<<Kłodzko: Królowa Życia wydaje książkę>>

<<Nowa Ruda: Starosta chce kontroli L4 Radgowskiego>>

 

Autor: Zuza K. Wolska / info: Port Lotniczy Wrocław

*Zajrzyj na naszy profil instagramowy. Tylko tam najciekawsze zdjecia i wyjątkowe filmy z Nowej Rudy i okolic:  https://www.instagram.com/nowaruda24/

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Region: Z Wrocławia polecisz do Kopenhagi i Amsterdamu

Fot. Canva

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki: Sprawdź ile osób zachorowało i ilu mieszkańców zmarło w czwartek, 2 grudnia.

Fot. archiwum redakcji

Kłodzko. PKS w Kłodzku wystawił na sprzedaż ponad 20 pojazdów, w większości autobusów. Najtańszy z nich można nabyć już za niecałe 4 tysięcy złotych.

Lewin, Bardo i Żarów - te trzy gminy utrzymały prowadzenie i wygrały w rządowym konkursie Rosnąca odporność w powiatach kłodzkim, ząbkowickim i świdnickim. Dostaną po milionie złotych

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×