REKLAMA

Strajk kobiet w Kłodzku

Strajk kobiet w Kłodzku, ale nie tylko. Tłumy protestujących przeszły przez ulicę również w Nowej Rudzie

Fot. Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Środa, 28 października: ulicami Kłodzka przeszli protestujący przeciwko wyrokowi w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego, który ogłosił Trybunał Konstytucyjny. W 27 tysięcznym Kłodzku, protestowało kilkaset osób. Jak przebiegł protest?

Strajk kobiet w Kłodzku. Trasa protestujących. O godzinie 18.00 tłum wyruszył z rynku, aby następnie przejść na osiedle Kruczkowskiego i osiedle Dąbrówki.  Na chwilę zatrzymali się pod więzieniem i sądem, a potem poszli ulicą Malczewskiego, mostem na ul. Kościuszki w kierunku Lutyckiej i Łużyckiej, na Daszyńskiego i mostem św. Jana wrócili z powrotem na rynek. Obyło się bez żadnych incydentów. 

 

Poparcie burmistrza Piszko

Na koniec przemarszu strajk kobiet wyraźnie poparł burmistrz Kłodzka, Michał Piszko, który tego samego dnia wydał oświadczenie - Tak, Kobiety, jestem z Wami! Bo uważam, że jest to wybór każdej z Was. Każdej pary, bo przecież takie decyzje często są podejmowane wspólnie, choć oczywiście ich ciężar musi dźwigać głównie kobieta. Z pewnością wybór nie jest łatwy i jakikolwiek by on nie był, trzeba później się z nim mierzyć. Władza nie ma prawa decydować w takiej kwestii za kogoś. Każdy to rozstrzygnie w swoim sumieniu. Każdy ma prawo decydować za siebie - podkreśla Piszko. 

- Jednocześnie proszę o uszanowanie kościołów i instytucji. Budynki nie są niczemu winne, a często stanowią swoistą wartość jako zabytki, przykłady architektury, itp. Protestujący, uważajcie na siebie! Bądźcie bezpieczni! Nie dajcie się sprowokować, bo są ludzie, który będą tylko na to czekać - dodaje burmistrz.

 

Czytaj więcej o protestach pod kościołami w Kłodzku:

 http://klodzko24.eu/443270801/protestowali-przed-kosciolami

 

Szczere chęci czy promocja polityczna? 

Zapytaliśmy się burmistrza Kłodzka, czy jest to szczery wyraz solidarności z kobietami czy tylko kolejna próba polepszenia swojego wizerunku politycznego. Zapytaliśmy się też, czy nie  boi się, że jego wsparcie strajku kobiet będzie potraktowane tak jak wsparcie Hołowni, który został ostro skrytykowany przez Strajk Kobiet. Do momentu publikacji artykułu Michał Piszko nie odpowiedział na nasze pytania. 

Artykuły powiązane

Fot. FB/Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Strajk kobiet w Kłodzku

Fot. materiały prasowe

Reporterzy Dzień Dobry TVN za kilkanaście dni przyjadą do Kłodzka. O co chodzi?

W tym roku św. Mikołaj przyszedł do naszych wójtów i burmistrzów już w listopadzie. Radni właśnie podnieśli lub podnoszą im pensje i to o co najmniej 3,5 tys. brutto. Mało tego samorządowcy dostaną też wyrównanie za sierpień, wrzesień, październik i listopad, a to więcej niż jedna dodatkowa pensja.

Fot. Pixabay

Tragedię przeżyli nie tylko bliscy nastolatków, którzy zginęli pod kołami pociągu. Przeżył ją też maszynista, który prowadził pociąg.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×