REKLAMA

Remont mostu w Wojborzu przedłuży się do końca listopada

Remont mostu w Wojborzu przedłuży się o kolejne tygodnie. Dlaczego?

Remont mostu w Wojborzu znów utknął w miejscu. Zakończenie remontu jest planowane na koniec listopada. Dlaczego to tyle trwa?

Remont mostu w Wojborzu sprawia wrażenie ciągnącego się w nieskończoność. Najpierw samorządowcy tłumaczyli, że to przez ulewne deszcze. Teraz okazuje się, że jest problem z pracownikami wykonawcy. 

 

Co wiemy o remoncie?

Remont mostu w Wojborzu najprawdopodbniej jeszcze trochę potrwa, skoro wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur zdecydował się wybudować tymczasową drogę dla mieszkańców. Przypomnijmy, remont mostu w Wojborzu jest wykonywany w trybie awaryjnym, a finansuje go gmina Kłodzko i powiat kłodzki. Remont wykonuje Inżbud Tomasz Zieliński - firma z Nowej Rudy. Zakres robót remontowych obejmuje: wymianę skorodowanej i przegniłej płyty pomostowej ze stalowej na żelbetową. Poza tym remont skorodowanych dźwigarów stalowych, naprawę nawierzchni jezdni i chodników na obiekcie, naprawę poręczy i barier ochronnych.

 

O finansowaniu remontu piszemy w artykule: 

http://klodzko24.eu/1738632384/dorzuca-sie-do-mostu-w-wojborzu

 

Jak przebiega objazd?

Objazd powiatowy przebiega przez Młynów i Bierkowice. Dodatkowo na zlecenie gminy, w Wojborzu została wybudowana droga tymczasowa. Jest ona poprowadzona obok szkoły, w kierunku na Czerwieńczyce. Nawierzchnia drogi jest wykonana z szutru, czyli drobnych, ostrych kamieni. 

 

Dlaczego remont się tyle opóźnia?

Wykonawca tłumaczy, że ma problemy z załogą. Pracownicy ostatnio bardzo chorują i mają  różne problemy zdrowotne. Duża część z nich nie jest na ten moment w ogóle zdolna do pracy. Według Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku, ilość prac została dobrze oszacowana. Natomiast największy problem jest z szybkim, bądź właściwie terminowym wykonaniem prac. 

Zapytaliśmy dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, Stanisława Sijkę, o dodatkowe koszty związane z remontem mostu. - Nie ma na dzień dzisiejszy żadnych dodatkowych kosztów. Nie były wykonywane żadne dodatkowe prace w związku z tym remontem. Jest robione tylko to, co zostało ustalone w przetargu - mówi dyrektor. 

 

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Remont mostu w Wojborzu przedłuży się do końca listopada

Fot. FB/Tomasz Kiliński

Kopalnia w Nowej Rudzie znów zaprasza turystów już od 1 grudnia

Strajk Kobiet Kłodzko: Radni powiatu kłodzkiego i starosta Maciej Awiżeń odpowiedzieli na oświadczenie Krystyny Śliwińskiej. Samorządowcy są oburzeni.

Radna powiatu kłodzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Śliwińska wydała oświadczenie, w którym krytykuje protesty przeprowadzone w ramach Strajku Kobiet. Jest odpowiedź od radnych i starosty.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×