REKLAMA

Powiat Kłodzki: Czy występują u nas złe objawy po szczepieniach?

Powiat Kłodzki: Czy mieszkańcy borykają się z niepożądanymi objawami po szczepieniu?

Powiat Kłodzki: Mężczyzna spod Kłodzka zmarł niedługo po zaszczepieniu. Czy miało to ze sobą związek? Przeczytaj, jak reagują na szczepienia mieszkańcy.

Powiat Kłodzki. W pewnym momencie nasz powiat przodował w skali kraju w liczbie wykonywanych szczepień. Czy mieszkańcy zgłaszają po nich złe samopoczucie?

 

Niepożądane odczyny po szczepieniach 

NOP, czyli niepożądany odczyn poszczepienny to zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki. Najczęściej przybiera formę łagodną i krótkotrwałą oraz ustępuje po kilku dniach. Co prawda, szczepionki spełniają restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa, jednak pomimo to ludzki organizm może reagować na nie w różny sposób. Skutki uboczne odnotowane po zaszczepieniu popularnym preparatem firmy Pfizer to między innymi ból w miejscu wkłucia, zmęczenie, ból głowy, bóle mięśni, bóle stawów, dreszcze, gorączka oraz rzadziej występujące nudności. 

Tajemnica kopalni w Jugowie rozwiązana. Zobacz, gdzie trzymano trumny setki górników

 

Zmarł mężczyzna

Do tej pory wiadomo było o jednym zgonie pensjonariusza domu pomocy społecznej w Ostrowinie, w gminie Oleśnica. 73-letni mężczyzna zmarł dzień po podaniu mu szczepionki. Sprawa została zgłoszona do prokuratury przez rodzinę pensjonariusza, jednak biegli sądowi orzekli, że zgon mężczyzny nie miał żadnego związku z podaniem mu szczepionki. Mógł to być więc po prostu nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Niestety 12 lutego zmarł kolejny mężczyzna, tym razem spod Kłodzka. Także był po szczepieniu. Jednak to nie znaczy, że mogło się ono przyczynić do zgonu. Na oficjalnej rządowej stronie widnieje 3 263 zgłoszonych przypadków niepożądanych odczynów. Na ponad 3 mln zaszczepionych osób nie stanowi to nawet jednego procenta. Dyrektor jednego ze szpitali w naszym powiecie ujawnia, że zaszczepieni pracownicy zgłaszają złe samopoczucie najczęściej po podaniu drugiej dawki. Jednak zazwyczaj dokuczliwe objawy przechodzą im po kilku dniach i wracają do pełni sił. 

Natalia Kołodziej

 

Powiat Kłodzki - Od teraz kwarantanna po powrocie z Czech. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Powiat Kłodzki: Czy występują u nas złe objawy po szczepieniach?

Obrazek użytkownika Sbb
  • Sbb
  • 05-03-2021

Zły objaw i to bardzo zły występuje u Pana radnego Ślaka .UPÓR. UPÓR I TRWANIE W MARAZMIE ..PANIE DAMIANIE PATRZ PAN TRZEŹWO W PRZYSZŁOŚĆ A TA JEŚLI WSTĄPI PAN DO DOBREJ ZMIANY BĘDZIE DIAMENTEM OKRYTA A POZOSTANIE TO ARSZENIK ZUŻYTY. .CZEKAMY ..
Obrazek użytkownika Sbb
  • Sbb
  • 05-03-2021

Zły objaw i to bardzo zły występuje u Pana radnego Ślaka .UPÓR. UPÓR I TRWANIE W MARAZMIE ..PANIE DAMIANIE PATRZ PAN TRZEŹWO W PRZYSZŁOŚĆ A TA JEŚLI WSTĄPI PAN DO DOBREJ ZMIANY BĘDZIE DIAMENTEM OKRYTA A POZOSTANIE TO ARSZENIK ZUŻYTY. .CZEKAMY ..

Fot. Aneta Bajer

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Fot. Fundacja Itaka

Widziałeś tego mężczyznę? Zadzwoń do fundacji Itaka

Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

Hotele zamknięte na majówkę, żłobki otwarte od 19 kwietnia. Jakie zmiany jeszcze nas czekają?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×