REKLAMA

Powiat Kłodzki: 12 osób pod respiratorami. Starosta apeluje

Powiat kłodzki: Starosta szczerze o sytuacji naszych szpitali

Powiat Kłodzki: Starosta kłodzki Maciej Awiżeń szczerze o sytuacji służby zdrowia w naszych okolicach

Powiat Kłodzki. Ostatnie dni były ciężkim sprawdzianem dla naszej służby zdrowia. Medycy robią, co mogą. Jednak nie uda się opanować wirusa bez dyscypliny mieszkańców. 

 

Jest źle, a może być gorzej

Starosta kłodzki Maciej Awiżeń zaapelował do mieszkańców o rozwagę w nadchodzących dniach. Zbliża się okres świąteczny, jednak nie można zapominać o tym, że wirus grasuje. W powiecie kłodzkim jest na dzisiaj 2659 osób na kwarantannie. W łącznie trzech szpitalach zostały utworzone 3 oddziały koronawirusowe. W sumie 227 łóżek, z czego 213 jest zajętych. 12 osób jest podłączonych do respiratorów, a 5 podpiętych pod urządzenia high-flow wspomagające pracę płuc. Na ostatniej sesji rady powiatu, radni zgodzili się na zakup trzech dodatkowych urządzeń tego typu, a wojewoda dolnośląski zobowiązał się przekazać następne trzy. Jak już kilkukrotnie wspominaliśmy, szczepienia w naszym powiecie nabrały tempa i do tej pory zaszczepiono już ponad 30 tys. - Ale nadal sytuacja jest dramatyczna, coraz młodsi ludzie chorują i umierają. Wiem, że trudno mieć zaufanie do rządu, po całym tym chaosie w zarządzaniu walką z pandemią. Niektóre decyzje było po prostu bez sensu - mówił starosta Maciej Awiżeń. Za mało sensowne decyzje uważa m.in. zamykanie lasów, prezentowanie co rusz to innego podejścia do noszenia maseczek oraz zakaz udzielania informacji przez powiatowe sanepidy. Jeszcze do listopada ubiegłego roku, stacje sanepidowskie codziennie podawały szczegółowe raporty odnośnie liczby chorych, hospitalizowanych i objętych kwarantanną osób. 

 

Powiat Kłodzki: 12 osób pod respiratorami. Starosta apeluje

 

Nie wszystko jest bez sensu

Pomimo wszystko, obostrzenia są potrzebne i należy się do nich dostosowywać. - Nie wszystkie zakazy są bez sensu i trzeba ich przestrzegać, byśmy mogli zdrowi dotrzymać normalnych czasów. Sytuacja w szpitalach jest dramatyczna dlatego apeluję, zachowajmy rozsądek, trzymajmy dystans społeczny, nośmy maseczki i odkażajmy dłonie - podkreślił starosta. Zachęcił również do korzystania ze szczepień. - Na końcu ale chyba najważniejsze - dziękuję służbom medycznym za waszą ofiarność. Gdyby nie Wy, wielu z nas już by nie było świecie. Proszę, wytrzymajcie jeszcze chwilę - apeluje Maciej Awiżeń. 

Natalia Kołodziej 

 

Powiat Kłodzki - Kliknij tutaj, aby przeczytać o dramatycznej sytuacji noworudzkiego pogotowia

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: 12 osób pod respiratorami. Starosta apeluje

Fot. Aneta Bajer

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Fot. Fundacja Itaka

Widziałeś tego mężczyznę? Zadzwoń do fundacji Itaka

Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

Hotele zamknięte na majówkę, żłobki otwarte od 19 kwietnia. Jakie zmiany jeszcze nas czekają?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×