REKLAMA

Nowa Ruda: Dramatyczna sytuacja noworudzkiego pogotowia

Nowa Ruda: Nie ma czym jeździć do pacjentów

Nowa Ruda: Zespół pogotowia ratunkowego wydał dramatyczny apel. Brakuje karetek do ratowania życia

Nowa Ruda. Zespół pogotowia ratunkowego w Nowej Rudzie opisuje, jak źle wygląda sytuacja systemu ratownictwa medycznego. 

 

Ludzie czekają po kilka godzin

Właśnie tyle niejednokrotnie wynosi czas oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia. Jak opisuje zespół z pogotowia ratunkowego w Nowej Rudzie - system ratownictwa medycznego w Polsce przestał działać. Zlecenia przyjętych zgłoszeń od pacjentów z urazami, dusznościami, bólami w klatce oraz nieprzytomnych czekają po kilka godzin. Wynika to z fizycznego braku wolnych karetek, które stoją pod szpitalami w kolejkach, by przekazać pacjentów z rozpoznanym koronawirusem. Nie zawsze do każdego szpitala udaje się im dostać. Czasami ratownicy jeżdżą dziesiątki kilometrów po oddalonych od powiatu szpitalach, żeby znaleźć miejsce dla chorego. - Szczęście ma ten, kto ma w miarę stabilnego pacjenta i wytrzyma tułaczkę. Sytuacja jest poza kontrolą i wiele osób, nie tylko chorych na covid, może nie doczekać się pomocy - czytamy we wpisie noworudzkich ratowników medycznych. - Uważajmy na siebie, musimy to przetrwać - apelują medycy. 

 

To nie pierwszy raz

Taki stan rzeczy trwa już od dłuższego czasu. Coraz częściej na terenie naszego powiatu to strażacy pomagają przy zdarzeniach medycznych. Na początku marca w Międzygórzu zabezpieczali osobę po próbie samobójczej, ponieważ nie było dostępnej ani jednej karetki pogotowia. W końcu zadecydowano o wezwaniu lotniczego pogotowia ratunkowego. W poniedziałek, 8 marca w Kłodzku zmarł mężczyzna, a do stwierdzenia zgonu lekarz jechał aż z Legnicy. Czy dojdzie w końcu do sytuacji, w której naszych mieszkańców będą musieli ratować medycy z innych województw? Póki co, sytuacja jest zatrważająca. Coraz częściej interweniują śmigłowce, bo jest to jedyny sposób na szybki transport osoby z zagrożeniem życia lub zdrowia. Wiedzieliśmy, że jest źle. Jednak sytuacja wydaje się być już całkowicie poza kontrolą. Nie tylko Nowa Ruda boryka się z takim problemem. Dobrze, jeżeli do chorego trafi jakakolwiek pomoc - oby tylko nie okazało się, że za późno. 

Natalia Kołodziej

 

Nowa Ruda: Dramatyczna sytuacja noworudzkiego pogotowia

 

Kłodzko - Trwa śledztwo w sprawie zabójstwa 3-letniej Hani. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o postępach

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nowa Ruda: Dramatyczna sytuacja noworudzkiego pogotowia

Fot. Aneta Bajer

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Fot. Fundacja Itaka

Widziałeś tego mężczyznę? Zadzwoń do fundacji Itaka

Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

Hotele zamknięte na majówkę, żłobki otwarte od 19 kwietnia. Jakie zmiany jeszcze nas czekają?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×