MKS Nysa Kłodzko z awansem do ćwierćfinału mistrzostw Polski

Wiadomości MKS Nysa Kłodzko: Kadeci zagrają w ćwierćfinale mistrzostw Polski.

MKS Nysa Kłodzko. Kadeci U15 wywalczyli awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. To historyczna chwila dla całej drużyny.

Historyczny awans

W sobotę 27 lutego kadeci z Kłodzka podejmowali drużynę z Gorzowa Wielkopolskiego. Zespół MMK Basket stał wysoko w pierwszej fazie rozgrywek i zawodnicy z Kłodzka nastawiali się na ciężką rozgrywkę. Pierwsza kwarta zakończyła się przegraną drużyny MKS Nysa Kłodzko, ale później było już tylko lepiej. Po pierwszej połowie meczu prowadzili z wynikiem 28 do 12. Całą rozgrywkę zakończyli z imponującą przewagą 31 punktów, uzyskując wynik 68:37. Tym samym zapewniając sobie awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Przed nimi jeszcze 2 spotkania

Do mistrzostw kadetów przystąpiły 123 drużyny. W strefie dolnośląsko-lubuskiej, gdzie występuje Nysa, rywalizowało łącznie 13 ekip. Rozgrywki polegają na tym, że zwycięzcy z 4 najlepszych grup awansują bezpośrednio do półfinałów. Pozostali zagrają w sześciu meczach ćwierćfinałowych, z których awansują po dwie drużyny. Podopieczni Rafała Wojciechowskiego już mogą spać spokojnie - mają zapewnioną promocję do dalszego etapu. Jednak zanim to nastąpi, MKS Nysa Kłodzko ma jeszcze do rozegrania dwa mecze. Jednak nie wpłyną one już na miejsce w tabeli. Ćwierćfinały mistrzostw Polski rozgrywać się będą od 16 do 18 kwietnia.  – Wystąpimy o organizację takiego turnieju, ale, żeby zostać gospodarzem, trzeba spełnić odpowiednie wymogi, dlatego pracujemy nad tym – mówi Konrad Tkaczyk, członek zarządu Nysy Kłodzko.