REKLAMA

Kłodzko: Który wariant drogi S8 będzie w końcu zrealizowany?

Kłodzko: Trwa kompletowanie wniosków do budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Kłodzko-Ząbkowice

Fot. GDDKiA we Wrocławiu

Kłodzko: Który wariant drogi będzie w końcu realizowany? Odcinek Kłodzko - Ząbkowice zostanie jednak podzielony na dwie części.

Kłodzko. W czwartek, 25 lutego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu złożyła wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na odcinku drogi Bardo - Ząbkowice Śląskie. 

 

Decyzji brak

Pod koniec roku mieszkańcy protestowali w związku z budową drogi ekspresowej S8 w wariancie A2, czyli przez Górę Kostrę, potocznie zwaną Kukułką. Alternatywnym rozwiązaniem jest wariant A4 z tunelem przez Bardo. Nie ma jeszcze oficjalnej decyzji, który z tych wariantów będzie w końcu realizowany. Decyzje wydłużają się przez planowaną budowę obwodnicy Złotego Stoku w ciągu drogi krajowej 46. Dlatego też ostatni odcinek, czyli Kłodzko - Ząbkowice Śląskie, został podzielony na dwa etapy. Bardo - Ząbkowice i Kłodzko - Bardo. Jak informuje Magda Szumiata z GDDKiA we Wrocławiu, wczoraj, 25 lutego GDDKiA złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla tego pierwszego. Więcej o drugim etapie będzie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace projektowe dla obwodnicy Złotego Stoku. Wtedy też prawdopodobnie okaże się, który wariant budowy drogi S8 będzie wybrany. 

 

Co dalej

Wspomniane wcześniej decyzje środowiskowe dotyczą inwestycji, które mogą znacznie oddziaływać na środowisko i są potrzebne, aby wskazać przebieg drogi do dalszych prac projektowych. Dodatkowo wydanie takiej decyzji umożliwi ogłoszenie przetargu dla wykonawców. Bez niej nie będzie można uzyskać pozwolenia na budowę drogi.  Po uzyskaniu decyzji regionalna dyrekcja ochrony środowiska powinna wystąpić o opinie do Państwowego Gospodarstwa Wodnego i Dolnośląskiego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu. Następnie zorganizowane będą konsultacje społeczne. 

Natalia Kołodziej

 

Kliknij w zdjęcie, aby przeczytać o protestach mieszkańców przeciwko budowie ekspresówki S8 w wariancie A2

 

Kłodzko: Który wariant drogi S8 będzie w końcu zrealizowany?

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko: Który wariant drogi S8 będzie w końcu zrealizowany?

Fot. Aneta Bajer

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Fot. Fundacja Itaka

Widziałeś tego mężczyznę? Zadzwoń do fundacji Itaka

Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

Hotele zamknięte na majówkę, żłobki otwarte od 19 kwietnia. Jakie zmiany jeszcze nas czekają?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×