REKLAMA

Gmina Kłodzko: Kolejny mieszkaniec spał wyziębiony na śniegu

Gmina Kłodzko: Mężczyzna w porę został znaleziony

Fot. KPP Kłodzko

Gmina Kłodzko: Policjanci uratowali mężczyznę śpiącego na mrozie. Został zabrany do szpitala.

Gmina Kłodzko. Podczas patrolu policjanci znaleźli skrajnie wychłodzonego mężczyznę. Pomoc przyszła w porę. 

 

Kolejny przypadek

To już drugi taki przypadek w Gminie Kłodzko tym tygodniu. Policjanci podczas patrolu sprawdzali miejsca, w których mogły przebywać osoby bezdomne i narażone na wychłodzenie. W jednej z miejscowości zauważyli śpiącego na śniegu mężczyznę. Nie mógł mówić, nie ruszał się i był skrajnie wychłodzony. Dodatkowo czuć było od niego alkoholem, który sprawia, że człowiek szybciej traci ciepło i dochodzi do wychłodzenia organizmu. Mężczyzna został znaleziony w nocy, temperatura spadła wtedy poniżej -15 stopni Celsjusza. Policjanci przenieśli go do radiowozu i przykryli kocem termicznym. Następnie pogotowie zabrało 55-latka do szpitala w stanie skrajnego wychłodzenia. Funkcjonariusze prawdopodobnie uratowali mężczyźnie życie. 

 

Gmina Kłodzko: Kolejny mieszkaniec spał wyziębiony na śniegu

 

Akcja Zima

W ramach akcji Zima policjanci podczas służby patrolują miejsca, w których mogą nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki lub inne tego rodzaju miejsca. Znalezione osoby odprowadzane są do noclegowi lub miejsc, w których nie będą narażone na działanie mrozów. Pomóc może natomiast każdy, kto widzi człowieka będącego w trudnej sytuacji. Wystarczy jeden telefon pod bezpłatny numer 112, lub zgłoszenie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować mu życie. 

Natalia Kołodziej, inf. Podinsp. Wioletta Martuszewska KPP Kłodzko 

 

Gmina Kłodzko - Mężczyzna bez prawka z ponad promilem we krwi. Kliknij, aby czytać dalej

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Gmina Kłodzko: Kolejny mieszkaniec spał wyziębiony na śniegu

Kłodzko: Odbyło się ostatnie pożegnanie Hani, która przed śmiercią przeszła prawdziwe piekło.

Fot. Zdzisław K. Polska-org

Lewin Kłodzki: W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×