REKLAMA

Czas płynie tu wolniej

Cisza i spokój. W parku zdrojowym nie ma tłumów, nawet w szczycie sezonu. To można znaleźć już tylko w Długopolu-Zdroju, najmniejszym naszym kurorcie.

Po Długopolu-Zdroju, podczas redakcyjnego dyżuru, oprowadził nas Maciej Piasecki. Pokazał uzdrowisko z perspektywy 200-letniej historii. Trzy lata temu Piasecki wydał album „Długopole-Zdrój na starych pocztówkach”. - Moje rodzinne miasto fascynowało mnie od zawsze – mówi Piasecki. - Chyba dlatego, że ma tak ciekawą historię. Mało kto wie, że z Długopolem-Zdrojem związana była rodzina Richthofenów, której najbardziej znanym przedstawicielem był Manfred Albrecht, lotnik z czasów I wojny światowej nazwany Czerwonym Baronem – dodaje. Teraźniejszość uzdrowiska to jednak także problemy. Zdrojowy park przeszedł gruntowną rewitalizację, ale... - Problem jaki zgłaszają kuracjusze to oświetlenie. Lampy umoszczone w alejkach nie oświetlają tylko oślepiają – mówi Ewa Krynicka, które prowadzi kawiarnię zdrojowa. - Poza tym parka za rzeką jest z roku na rok coraz bardziej zarośnięty i niedostępny, a przecież to mógłby być świetny teren na spacery – dodaje. Potwierdza to Maciej Piasecki i pokazuje park wschodni na starych pocztówkach jako miejsce z wieloma alejkami do spacerowania. Długopole-Zdrój ma jeszcze jeden problem – brak organizacji pozarządowych, które chciałyby działać na rzecz lokalnej społeczności. Oby to zmieniło się jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Czas płynie tu wolniej

6,8 mln zł wyda Zakład Wodociągów i Kanalizacji na modernizację systemów zaopatrywania w wodę i odprowadzania ścieków.

Już jest, już można z niej korzystać choć dopiero za chwilę zostanie oficjalnie otwarta. Widoki z platformy widokowej na Górze Guzowata zapierają dech w piersiach.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×