REKLAMA

Paru strzela, setki cierpią

foto ilustracyjne: pixabay.com

PiS wymyślił projekt strzelnica w każdym powiecie. W niewielkiej Bystrzycy Kłodzkiej, która powiatem nie jest, jedna strzelnica już szarga ludziom nerwy, a druga jest w budowie. Czy burmistrz Surma chce wprowadzić nowatorski program strzelnica w każdej dzielnicy? A może przy każdej ulicy?

Strzelnica pomiędzy ul. Kłodzką, a drogą krajową nr 33 w Bystrzycy Kłodzkiej od wielu miesięcy spędza sen z powiek okolicznym mieszkańcom. - W weekendy nie da się żyć. Od rana do zmierzchu słychać odgłosy strzelania – mówią ludzie. Jesienią ubiegłego roku pod petycją w sprawie uciążliwej strzelnicy podpisało się 600 osób. Domagali się między innymi wykonania badań, które zmierzyłyby poziom hałasu. I co? Niestety nic, dla burmistrz Renaty Surmy ważniejsza okazała się grupa ludzi lubiących postrzelać, skupiona w UKS- -ie Trzy Twierdze (ten klub prowadzi strzelnicę), niż 600 protestujących, którzy mają dość odgłosów Dzikiego Zachodu. - USK i burmistrz odpowiedzieli na nasz protest. Problem w tym, że nic z tych pism nie wynika, bo nie zmierzono poziomu hałasu – mówi Maciej Bielas, jeden z protestujących.

Po co mierzyć, wszystko jest ok

Co zatem jest w pismach od UKS-u i burmistrz Surmy? Zamiast konkretów (np. macie lub nie macie rację, bo firma taka a taka zmierzyła poziom hałasu i wyszło tyle i tyle decybeli) ogólniki i zapewnienia. - W toku rozpatrywania petycji nie znaleźliśmy podstaw, aby zlecić podmiotowi trzeciemu przeprowadzenie badań natężenia hałasu emitowanego w trakcie użytkowania strzelnicy – poinformowała protestujących burmistrz Surma. - Przy obecnym poziomie użytkowania strzelnicy, nie można wskazać na tego rodzaju zakłócenia w korzystaniu z nieruchomości sąsiednich, które przekraczałyby przeciętną miarę – dodaję i zaznacza, że nie ma tym samym podstaw, aby strzelnicę zamknąć lub ograniczyć jej działalność. Rodzi się pytanie: jak ustalono, że użytkowanie strzelnicy nie przekracza norm hałasu, skoro nie zlecono badań? Tego burmistrz Surma w piśmie nie wyjaśniła. - Jeśli strzelnica jest super, a hałas przez nią wytwarzany niewielki, to dlaczego pani burmistrz nie zlokalizowała jej na działce gminnej, gdzieś w swojej wiosce, tam gdzie mieszka? Dlaczego radny powiatowy Jacek Hecht nie zrobił jej w swoim Kłodzku, tylko pod naszymi domami? - pytają retorycznie mieszkańcy Bystrzycy.

Mamy broń, możemy wszystko

Ostatnio wyszło też na jaw, że określenie Dziki Zachód nie dotyczy tylko strzelania i hałasu. UKS Trzy Twierdze dostał w dzierżawę od miasta dwie działki. Okazało się, że to za mało, więc bez pytania wszedł na prywatną działkę jednego z mieszkańców. Takie działanie chyba zaprzecza pisemnym zapewnieniom szefa UKS-u, Jacka Hechta (radny powiatowy PiS), że: „Naszym zamiarem jest zgodne współżycie z lokalną społecznością”. Do tematu będziemy wracać, szczególnie, że w Bystrzycy Kłodzkiej chcą wybudować kolejną strzelnicę

Małe miasto – dwie strzelnice

Władze Bystrzycy Kłodzkiej podjęły kontrowersyjną decyzję o wydzierżawieniu gminnych gruntów pod strzelnicę, nie tylko bez skonsultowania tego ze swoimi mieszkańcami, ale nawet bez powiadomienia ich o tym szatańskim planie. Ludzie robią teraz wszystko, aby zablokować inwestycję. Na razie pomocne okazały się deszcze, po których roboty przerwano. Przypomnijmy. Mieszkańcy ul. Kolonia o inwestycji dowiedzieli się w marcu tego roku, kiedy inwestor zaczął wycinać krzaki. Rozpoczęli nierówną walkę z urzędami. Zaczęli pisać do burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej, Starostwa Powiatowego w Kłodzku, wojewody, nadzoru budowlanego i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. - Mamy nadzieję, że wojewoda zablokuje budowę strzelnicy – mówią zrozpaczeni mieszkańcy. - Wynajęliśmy dobrego adwokat, który reprezentuje nasze interesy – dodają. Nową przesłanką, dzięki której postępowanie może być wznowione, jest ekspertyza ornitologiczna, która jednoznacznie wskazuje, że na terenie sąsiadującym ze strzelnicą występuje siedlisko lęgowe derkacza.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (35): Paru strzela, setki cierpią

Obrazek użytkownika zocha
 • zocha
 • 07-08-2020

Bystrzyca to cała jak dziki zachód. Niedawno były egipskie ciemności a teraz będzie strzelanie. Jak można na Kolonii zrobić strzelnicę, przecież tam w pobliżu jest las i będzie się straszyć zwierzęta. gdzie jest ochrona środowiska? I przede wszystkim na choolerę w takim małym mieście dwie strzelnice? Przecież jeszcze niedawno miasto nie miało na zapłacenie rachunków za prąd na nocne oświetlenie.
Obrazek użytkownika WiN
 • WiN
 • 07-08-2020

Przeszkadza wam strzelnica :-) walczcie a zrobią wam zamiast strzelnicy sortownię odpadów albo spalarnię padliny :-) a i nigdzie nie widzę kto się podpisał pod tą dziennikarską wydumką . Żałosny pismak.
Obrazek użytkownika Leśny Dziadek
 • Leśny Dziadek
 • 07-08-2020

"szatański plan" "zrozpaczeni mieszkańcy"- panie "redahtorze", to jeszcze Żydzi, masoni i cykliści zostali ;) Proszę napisać prawdę - protesty nakręca jedna osoba, a owe 600 podpisów to przecież na zasadzie "chce pan taniej kupić, proszę tylko podpisać, tutaj, w tym miejscu". I tak oto listę zapełniono. Bystrzyca to mała miejscowość, takich rzeczy się nie ukryje.
Obrazek użytkownika Pola
 • Pola
 • 07-08-2020

Strzelnice są potrzebne. Pomysł budowy jak najbardziej trafny.
Obrazek użytkownika Miodek
 • Miodek
 • 07-08-2020

Ludzie są nie poważni... najbardziej buntuje gość który wybudował się obok strzelnicy i teraz ma pretensje. Tam strzelnica była jeszcze za czasów milicji. Po czasie teren na powrót został przywrócony jako strzelnica. A gość o tym wiedział że tam była. To tak jak by wybudować się obok sortowni śmieci bo działeczka tania i narzekać że śmierdzi. Drugi gość to w ogóle mieszka po drugiej stronie obwodnicy i auta 24h mu nie przeszkadzają ale strzelnica tak... też głupota. Pociąg jedzie to robi większy hałas na bystrzycę nawet w nocy. A petycja... hahahaha większość to byli podpisani ludzie co nawet w Bystrzycy nie mieszkają. Goście zrobili coś z niczego i jakiś się jeden czy dwóch znajdzie co będą robić pod górkę bo tak. Tym bardziej że jeden z nich to osoba która pół życia z bronią przy pasku chodziła.
Obrazek użytkownika Dado
 • Dado
 • 07-08-2020

Strzelnica to nie tylko strzelanie, słyszałem o różnych ciekawych akcjach na strzelnicy typu mikołajki, ufundowanie dla szpitala maseczek i fartuchów. Na Zachodzie przy podobnych miasteczkach funkcjonuje po pare strzelnic i nikomu to nie przeszkadza. W Polsce zawsze się znajdzie jakiś „somsiad” któremu wszystko przeszkadza.
Obrazek użytkownika Jacek Hecht
 • Jacek Hecht
 • 07-08-2020

Co ma wspólnego mała, 50-metrowa, wykorzystywana przez 20 strzelców pasjonatów strzelnica, z rządowym programem? Kompletnie nic. Ale można zagrać na emocjach - zły PiS - strzelnice też złe. Wszystkie. Zostałem kilkukrotnie wymieniony w tym anonimowym, bo niepodpisanym artykule, szkoda tylko że autor nie wysilił się i nie skontaktował ze mną. Wyjaśniłbym mu, że od jakiegoś czasu NIE STRZELAMY w weekendy - właśnie po konsultacjach z mieszkańcami i dogadaliśmy się z właścicielem owej prywatnej działki, której część prawdopodobnie zachodzi na zaplecze naszego obiektu. Pomiary głośności będzie przeprowadzać Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, bo to instytucja przeprowadzająca takie pomiary. Nasza strzelnica nie powstała od zera, ale została przywrócona do życia w miejscu, gdzie jeszcze przed kilkunastoma laty funkcjonowała strzelnica policyjna. Odtworzyliśmy ją w tych samych granicach, co przed laty. Bez dotacji, bez sięgania po środki publiczne, a jedynie wysiłkiem kilkunastu klubowiczów - pasjonatów. Nadal kilka osób nie może się pogodzić z naszym obiektem. Od początku wysyłają na nas donosy gdzie tylko się da. Oskarżali nas przed Radą Miasta Bystrzycy. Zajmowała się nami kilkukrotnie policja, śledztwo prowadziła prokuratura, a teraz za pomocą kłodzkiej gazety, kontynuują swoje „dzieło”. Szanowny autorze, wystarczyło zadzwonić i porozmawiać także z drugą stroną, a tak stał się Pan (albo Pani) narzędziem ludzi, którzy za cel postawili sobie likwidację strzelnicy. Rzetelne dziennikarstwo służy dobrze opinii publicznej. A jednostronny artykuł to jedynie dezinformacja i budowanie złych emocji. P.S. To że jestem radnym nie ma nic wspólnego z hobby, jakim jest strzelectwo. Także podkreślanie, że jestem samorządowcem bardzo mi schlebia, ale ma się nijak do działalności w ramach UKS Trzy Twierdze. Pozdrawiam serdecznie
Obrazek użytkownika Red
 • Red
 • 07-08-2020

Wow, dawno większych bredni nie czytałem. Nie dość, że "dziennikarz" kłamie że ta strzelnica jest z programu rządowego "Strzelnica w każdym powiecie" to jeszcze demonizuje posiadaczy broni. Strzelectwo to fantastyczne zajęcie, grupa posiadaczy broni w Polsce to grupa najbardziej praworządnych obywateli, a jeśli strzelnica jest zbudowana dobrze, to większy hałas spowoduje motor na drodze.
Obrazek użytkownika Rid
 • Rid
 • 08-08-2020

zeby ci ludzie sie czasem nie zesrali. Wssystko przeszkadza mowobogackim ch...kom
Obrazek użytkownika Rid
 • Rid
 • 08-08-2020

Nowobogackim ch....kom przeszkada bo kupili ziemie tani przy strzelnicy a teraz im zle. Ich dzieci głośniej mordy drą caly dzień niz słychać strzelanie
Obrazek użytkownika Strzelec
 • Strzelec
 • 08-08-2020

Żałosny pismak... strasznie słaby artykuł. Strzelnice jak również inne obiekty sportowe są niezmiernie potrzebne!
Obrazek użytkownika Artek
 • Artek
 • 08-08-2020

Niezłe bzdury w tym artykule. Żebyś przez tydzień z kibla nie zszedł za ten żałosny artykuł.
Obrazek użytkownika Bogusław Brózda
 • Bogusław Brózda
 • 08-08-2020

Lewackie bzdety i lanie wody. Strzelnice są potrzebne i tyle.
Obrazek użytkownika Lena
 • Lena
 • 09-08-2020

Zejdźmy z komentarzami z klodzko24.eu. tu tylko PiS i Bartczak i tak samo w Gazecie Kłodzkiej. Kupowałem i juź nie kupuje tej broszury Bartczaka !! To juź nudne tylko Bartczak jest wydarzeniem tej broszury ,To juź nie gazeta .
Obrazek użytkownika Czytelnik
 • Czytelnik
 • 09-08-2020

Tuba propagandy. Ta Gazeta i ten portal to największy kłam . Wszystko od kilku lat jest przedstawiane dla korzyści materialnej . Redaktor tej GK wyzuty jest godności dziennikarskiej. Ludzie dla nich są śmieciami aby tylko był zysk. Nie czytając tego profilu i nie kupując tej GK nauczą się rozumu. Żadnej reorganizacji nie uczynili od lat. żyją tylko sensacją zamiast służyć społeczeństwu. Przestaję od dziś kupować tą GK. Dołączcie do nas.
Obrazek użytkownika Czytelnik
 • Czytelnik
 • 09-08-2020

Tuba propagandy. Ta Gazeta i ten portal to największy kłam . Wszystko od kilku lat jest przedstawiane dla korzyści materialnej . Redaktor tej GK wyzuty jest godności dziennikarskiej. Ludzie dla nich są śmieciami aby tylko był zysk. Nie czytając tego profilu i nie kupując tej GK nauczą się rozumu. Żadnej reorganizacji nie uczynili od lat. żyją tylko sensacją zamiast służyć społeczeństwu. Przestaję od dziś kupować tą GK. Dołączcie do nas.
Obrazek użytkownika Czytelnik
 • Czytelnik
 • 09-08-2020

Tuba propagandy. Ta Gazeta i ten portal to największy kłam . Wszystko od kilku lat jest przedstawiane dla korzyści materialnej . Redaktor tej GK wyzuty jest godności dziennikarskiej. Ludzie dla nich są śmieciami aby tylko był zysk. Nie czytając tego profilu i nie kupując tej GK nauczą się rozumu. Żadnej reorganizacji nie uczynili od lat. żyją tylko sensacją zamiast służyć społeczeństwu. Przestaję od dziś kupować tą GK. Dołączcie do nas.
Obrazek użytkownika Czytelnik
 • Czytelnik
 • 09-08-2020

Tuba propagandy. Ta Gazeta i ten portal to największy kłam . Wszystko od kilku lat jest przedstawiane dla korzyści materialnej . Redaktor tej GK wyzuty jest godności dziennikarskiej. Ludzie dla nich są śmieciami aby tylko był zysk. Nie czytając tego profilu i nie kupując tej GK nauczą się rozumu. Żadnej reorganizacji nie uczynili od lat. żyją tylko sensacją zamiast służyć społeczeństwu. Przestaję od dziś kupować tą GK. Dołączcie do nas.
Obrazek użytkownika Czytelnik
 • Czytelnik
 • 09-08-2020

Tuba propagandy. Ta Gazeta i ten portal to największy kłam . Wszystko od kilku lat jest przedstawiane dla korzyści materialnej . Redaktor tej GK wyzuty jest godności dziennikarskiej. Ludzie dla nich są śmieciami aby tylko był zysk. Nie czytając tego profilu i nie kupując tej GK nauczą się rozumu. Żadnej reorganizacji nie uczynili od lat. żyją tylko sensacją zamiast służyć społeczeństwu. Przestaję od dziś kupować tą GK. Dołączcie do nas.
Obrazek użytkownika Czytelnik
 • Czytelnik
 • 09-08-2020

Tuba propagandy. Ta Gazeta i ten portal to największy kłam . Wszystko od kilku lat jest przedstawiane dla korzyści materialnej . Redaktor tej GK wyzuty jest godności dziennikarskiej. Ludzie dla nich są śmieciami aby tylko był zysk. Nie czytając tego profilu i nie kupując tej GK nauczą się rozumu. Żadnej reorganizacji nie uczynili od lat. żyją tylko sensacją zamiast służyć społeczeństwu. Przestaję od dziś kupować tą GK. Dołączcie do nas.
Obrazek użytkownika Czytelnik
 • Czytelnik
 • 09-08-2020

Tuba propagandy. Ta Gazeta i ten portal to największy kłam . Wszystko od kilku lat jest przedstawiane dla korzyści materialnej . Redaktor tej GK wyzuty jest godności dziennikarskiej. Ludzie dla nich są śmieciami aby tylko był zysk. Nie czytając tego profilu i nie kupując tej GK nauczą się rozumu. Żadnej reorganizacji nie uczynili od lat. żyją tylko sensacją zamiast służyć społeczeństwu. Przestaję od dziś kupować tą GK. Dołączcie do nas.
Obrazek użytkownika Czytelnik
 • Czytelnik
 • 09-08-2020

Tuba propagandy. Ta Gazeta i ten portal to największy kłam . Wszystko od kilku lat jest przedstawiane dla korzyści materialnej . Redaktor tej GK wyzuty jest godności dziennikarskiej. Ludzie dla nich są śmieciami aby tylko był zysk. Nie czytając tego profilu i nie kupując tej GK nauczą się rozumu. Żadnej reorganizacji nie uczynili od lat. żyją tylko sensacją zamiast służyć społeczeństwu. Przestaję od dziś kupować tą GK. Dołączcie do nas.
Obrazek użytkownika Kłodzczanin też
 • Kłodzczanin też
 • 09-08-2020

Prawda, redaktor tej gazety to mściwy i zawistny człowiek. Dołączam dob tych którzy przestają kupować i czytać tą redakcję P. Golaka.
Obrazek użytkownika jaro
 • jaro
 • 09-08-2020

Jestem za.
Obrazek użytkownika Tomek
 • Tomek
 • 09-08-2020

Wspólnie możemy ten portal wyeliminować , zasłużyli ci ludzie już dawno na to. Zero człowieczeństwa. Podpisuję się pod takim rozwiązaniem. Nie będzie czytelników nie będzie tej gazety i portalu.
Obrazek użytkownika dkl NR
 • dkl NR
 • 09-08-2020

Brawo , to my czytelnicy decydujemy o istnieniu tej gazety. Utracili autorytet już dawno.. Kto za nich się dopisze.
Obrazek użytkownika Kanar
 • Kanar
 • 09-08-2020

Chłopaki ogarneli strzelnicę w 100% z własnej kieszeni. NIKT nie dał im żadnego dofinansowania ani pomocy z zewnątrz. 100% własnych prywatnych funduszy, sprzętu oraz pracy rąk. Zrobione jest w wiacie wygłuszenie, podniesione wały po bokach, przechytywacz, kulochwyty bliższy i dalszy.... 100% własnej inicjatywy grupki pasjonatów. I znajdują się patafiany które chcą niszczyć inicjatywy i redaktor co jest stronniczy. Czy nie warto by było pogadać i dowiedzieć się faktów?????? Byłem, widziałem, rozmawiałem z ekipą. Spoko goście i strzelnica. UKS Trzy Twierdze!! :) 3mam kciuki za was :)
Obrazek użytkownika Mieszkaniec W.
 • Mieszkaniec W.
 • 09-08-2020

Wyeliminować GK z rynku całkowicie. Pospolity brukowiec, który jest upolityczniony pisząc bzdury.
Obrazek użytkownika Marcin
 • Marcin
 • 10-08-2020

Ojej... coś nie pykło, panie redahtorze? NO jakoś czytelnicy się z panem nie zgadzają? Jakoś 100% komentarzy jest ZA strzelnicą? Może warto przemyśleć swoje spojrzenie na problemy broni, i no i na drugi raz nie dać się wkręcić jednemu jedynemu oszołomowi, a?
Obrazek użytkownika Marcin
 • Marcin
 • 10-08-2020

A, i jeszcze o warsztacie pismackim. Ostatnie zdanie artykułu: "występować" to może artysta, lub samże derkacz. Siedlisko natomiast może się znajdować, może mieć swoją lokalizację, ale z pewnością siedlisko nie "występuje". O, takie tam drobnostki, kto by się przejmował staranną polszczyzną, skoro na horyzoncie szatańskie plany, prawda?
Obrazek użytkownika xyz
 • xyz
 • 10-08-2020

Panie redaktorze, dymisja jest jedynym wyjściem Pana. Przekroczył Pan pewną granicę. Czy nie widzi Pan , że wszystkie wpisy są przeciwko panu. Może zostało troszeczkę honoru jeszcze.
Obrazek użytkownika MAN
 • MAN
 • 10-08-2020

Tak to jest jak się żeruje na obywatelach. Najwyższy czas. Ten portal i ta gazeta do śmietnika historii. Tym panom już dziękujemy.I tak za długo pastwili się na ludziach.
Obrazek użytkownika MAT
 • MAT
 • 10-08-2020

O rety - panie redaktorze. czyżby społeczeństwo przyznało panu tytuł HIENA ROKU. Rodzina już powinna się wstydzić. Cop na to właściciel portalu.
Obrazek użytkownika Stella
 • Stella
 • 11-08-2020

Ta gazeta sięgnęła dna .Stała się PiS propagandą ,w każdym nr...e albo Bartczak zachwala, czy Pan redaktor pokusił się i sprawdził kim naprawdę jest ten Pan .?Skrajność w skrajności kiedyś tuba propagandowe PO i Pan redaktor walczył mocno z byłym a dzisiaj na fali PiS i odwrotnie .Chwali PiS .Juź Panorama lepsza ,mało forum Źabskiej bardziej obiektywnne
Obrazek użytkownika Stella
 • Stella
 • 11-08-2020

Ta gazeta sięgnęła dna .Stała się PiS propagandą ,w każdym nr...e albo Bartczak zachwala, czy Pan redaktor pokusił się i sprawdził kim naprawdę jest ten Pan .?Skrajność w skrajności kiedyś tuba propagandowe PO i Pan redaktor walczył mocno z byłym a dzisiaj na fali PiS i odwrotnie .Chwali PiS .Juź Panorama lepsza ,mało forum Źabskiej bardziej obiektywnne

Polanica-Zdrój, 09-11 października

Piątek, 9 października

Organizacja mediów muzycznych w XXI wieku oraz zasady wykorzystywania praw autorskich
w tych mediach – Hirek Wrona
Teatr Zdrojowy, g.12.00, wstęp wolny

OFICJALNE OTWARCIE FESTIWALU
Hirek Wrona, Goście Festiwalowi
Muszla Koncertowa, g.18.00, wstęp wolny

KONCERT ARTURA ANDRUSA
PREMIERA PIOSENKI „PRZEBÓJ-ZDRÓJ”
Muszla Koncertowa, godz. 18.10, wstęp wolny

VIDEO-DANCING Z KAZIEM – HIREK WRONA
Muszla Koncertowa, godz. 20.00, wstęp wolny

Głównym punktem programu będą triki z ptakami, którymi Bartosz Lewandowski podbił 11 edycję programu "Mam Talent"

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×