REKLAMA

Z sesji Rady Miejskiej

Radni zdecydowali o przedłużeniu dotychczasowych taryf wody i ścieków na I kwartał 2017 roku

Gmina Bystrzyca Kłodzka jest zainteresowana udziałem w projekcie ujętym w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego, dotyczącym osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Stąd na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, obradującej pod przewodnictwem Artura Pokory, radni przyjęli uchwałę tego dotyczącą. Jak zauważyła burmistrz Renata Surma – kwota 432 tys. zł ma posłużyć przez trzy lata, a jej jak najlepszym zagospodarowaniem zajmie się Centrum Integracji Społecznej.

- W tym projekcie są zagwarantowane pieniądze na organizowanie różnego rodzaju kursów – powiedziała kierownik CIS Czesława Żebrowska. – Osoby zostaną przeszkolone na magazynierów, sprzedawców, kasjerów, stolarzy, krawców czy ogrodników.

Skarbnik gminy bystrzyckiej Janina Gunia uzasadniła zmiany finansowe, które Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej zaproponował poczynić w tegorocznym budżecie po stronie dochodów i wydatków. To z kolei przełożyło się na konieczność uchwalenia zmian w wieloletniej prognozie finansowej dla miasta i gminy.

Rada zdecydowała o przedłużeniu ważności do końca marca 2017 r. obecnie obowiązujących taryf opłat za wodę i ścieki. Ma to związek z zapowiadaną przez państwo zmianą prawa wodnego oraz opłaty środowiskowej za pobór wody. Do tego przewiduje się krajowy taryfikator cen wody. Te czynniki każą powstrzymać się ze zmianami w prawie lokalnym.
W trakcie posiedzenia przyjęto gminny program profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii na rok 2017. Znowelizowano uchwałę z lipca br. dotyczącą przydzielania dotacji na budowę studni przydomowych. Teraz mogą o nią starać się wyłącznie osoby stale zamieszkujące nieruchomość, dla której chce się zapewnić źródło wody.

Radnym przedstawiono szczegółową informację o sytuacji oświaty gminnej i zadaniach przez nią lub na jej rzecz realizowanych. Poza tym dowiedzieli się o zaawansowaniu wypłat świadczeń socjalnych, w tym w ramach programu 500+. Na terenie gminy jest nim objętych 1559 dzieci i – jak zauważyła kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Kuchejda – wypłata tych pieniędzy spowodowała, że mniej osób korzysta z innych form pomocy społecznej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Z sesji Rady Miejskiej

Przedstawiamy dane frekwencyjne w drugiej turze wyborów prezydenckich w niedzielę, 12 lipca.

Fot. MM

Mieszkańcy powiatu kłodzkiego od rana głosują w wyborach prezydenckich. Póki co w lokalach wyborczych nie ma kolejek. Nie doszło także do niepokojących zakłóceń.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×