REKLAMA

Z PO do Nowoczesnej?

Grzegorz Schetyna rządzi Platformą. Czy nie ma w niej miejsca dla Protasiewicza?

Coraz głośniej spekuluje się, że Jacek Protasiewicz, przewodniczący dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej, zmieni barwy polityczne. Jacek Protasiewicz, szef dolnośląskich struktur PO, rozmawiał w ubiegłym tygodniu z Ryszardem Petru o swoim ewentualnym przejściu do Nowoczesnej. tuacja odwróciła się. To awans Schetyny ma być bezpośrednim powodem decyzji Protasiewicza o zmianie politycznych barw. Ewentualna decyzja o przejściu do Nowoczesnej mogłaby oznaczać spore zmiany na scenie politycznej na Dolnym Śląsku. Od kilku lat w województwie mówi się o ludziach Schetyny i Protasiewicza. W 2013 roku, po wygraniu regionalnych wyborów z Grzegorzem Schetyną, to właśnie Protasiewicz decydował o tym, kto znajdzie się na listach PO w wyborach do rad miejskich i sejmiku. Odsunął wówczas ludzi Schetyny, a dobre miejsca na liście dał swoim zwolennikom. Czy teraz jego ludzie przejdą razem z nim do Nowoczesnej? - W polityce wszystko jest możliwe, także przejście Jacka Protasiewicza do Nowoczesnej – mówią nieoficjalnie działacze PO z powiatu kłodzkiego, choć informacje jakoby Petru i Protasiewicz byli już po słowie uważają za mocno przesadzone. Protasiewicz od 2013 roku jest przewodniczącym Platformy na Dolnym Śląsku. W wyborach pokonał wtedy Grzegorza Schetynę, dziś lidera PO. Po wygranej ze Schetyną pozycja Protasiewicza w partii była bardzo mocna, a sam Schetyna i jego ludzie marginalizowani.

 

Więcej przeczytasz w Gazecie Kłodzkiej nr 334

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Z PO do Nowoczesnej?

Obrazek użytkownika Grześ
  • Grześ
  • 26-02-2016

hi , hi, hi ,hi

foto: pixabay.com

Zakończył się projekt pn. „Dolnośląski Bon na Innowacje”. Tym samym 79 przedsiębiorców z Dolnego Śląska otrzymało wsparcie finansowe na modernizację, usprawnienie czy udoskonalenie swojej działalności.

foto: użyczone

Były zniszczenia, była kradzież, sprawa trafiła na policję i biurko prokuratora. Kto i dlaczego nie chce budowy kopalni w Ścinawce Śr.?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×