REKLAMA

Jechał, a jakby stał

Inspekcja drogowa zatrzymała kierowcę oszusta. Krokodyle znaleźli w jego szoferce „ulepszony” tachograf.

Inspektorzy transportu drogowego z Kłodzka znaleźli wyłącznik tachografu, sterowany programem nagranym na pendrivie. „Nowatorski system” pozwalał kierowcy w każdej chwili zmieniać wskazania tachografu. Szofer mógł rejestrować odpoczynek, podczas jazdy. Takim „usprawnieniem” posługiwał się polski przewoźnik. Został zatrzymany przez kłodzkich krokodyli 4 marca na obwodnicy. Szczegółowa kontrola zainstalowanego w pojeździe tachografu wykazała podłączenie niedozwolonego urządzenia dodatkowego. Zostało ono wpięte do samej instalacji w postaci wyłącznika tachografu sterowanego pendrive`em. Ujawniony przypadek nie był pierwszym, jaki stwierdzili inspektorzy, którzy zdążyli się już przyzwyczaić do czego służbą gniazda USB. Walka z taki nieprawidłowościami nie jest łatwa, bo nieuczciwym kierowcom i przewoźnikiem opłaca się korzystanie z takich urządzeń. Za granicą (w Hiszpanii czy we Francji) kary finansowe za stosowanie tego typu niedozwolonych urządzeń wynoszą kilkadziesiąt tysięcy euro).W Polsce kara nie może przekraczać 12 tys. zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Jechał, a jakby stał

fot. KPP Kłodzko

3 promile alkoholu w organizmie miał 33- latek, który kierując rowerem stwarzał zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj popołudniu (poniedziałek, 25 maja) na terenie gminy Kłodzko funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem. Jego zachowanie wskazywało, że jest w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×