REKLAMA

Prawko – zmiany

foto: ilustracyjne: pixabay.com

Egzaminy na motocyklowe prawo jazdy w Kłodzku? O tym rozmawiano w starostwie.

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyło się spotkanie instruktorów nauki jazdy oraz właścicieli ośrodków szkolenia kierowców z powiatu kłodzkiego z samorządowcami oraz kierownictwem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu.
Na motocykle i ciężarówki
Możliwości poszerzenia zakresu egzaminów w Kłodzku przedstawili samorządowcom i instruktorom przedstawiciele WORD-u: dyrektor Mariusz Szmiel, egzaminator nadzorujący Wojciech Stasia oraz kierownik oddziału terenowego w Kłodzku Ireneusz Michalak. W pierwszej kolejności miałyby to być kategorie motocyklowe, czyli A, A1, A2, AM – które zostałyby przywrócone po kilkuletniej przerwie. W dalszej perspektywie w Kłodzku pojawiłaby się egzaminy w kategoriach zawodowych: C, D, C+E, T.
Punktualnie na godzinę
Natomiast egzaminator nadzorujący omówił zmiany, jakie są projektowane w zakresie egzaminowania kandydatów na kierowców. Chodzi między innymi o konkretną godzinę rozpoczęcia egzaminu przez zapisaną osobę w danym dniu, co jest już realizowane. Nowy zapis, jaki ma się poja
wić mówi też o tym, że egzaminator będzie mógł przeprowadzić dziennie nie więcej niż 8 egzaminów praktycznych (dzisiaj przeprowadza ich ok 10). Spowoduje to, że osoba na swój dzień egzaminu będzie czekała dłużej.
Placyk na ćwiczenia
Kierownik oddziału terenowego WORD-u w Kłodzku omówił sprawy organizacyjne, takie jak: możliwość zapisu na egzamin bez wychodzenia z domu, czyli przez internet lub telefonicznie, możliwość poćwiczenia jazdy przez kandydata na kierowcę na stanowiskach egzaminacyjnych placu manewrowego i na pojazdach egzaminacyjnych - pod opieką swojego instruktora.
Bez kolejek
Podczas spotkania poruszony został również temat czasu oczekiwania na egzamin od momentu zapisu. Pierwsze wolne miejsca na egzamin praktyczny dostępne są w ciągu 5-7 dni, natomiast na teorię w ciągu 1-3 dni. Terminy otwierane są około 30 dni do przodu, tak więc jest duży wybór. Dodatkowo istnieje możliwość zdawania w dniu zapisu lub przy wyniku negatywnym jeszcze raz tego samego dnia.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Prawko – zmiany

W Polsce jest 130 wód mineralnych. W powiecie kłodzkim mamy ich 15.

Powiat kłodzki planuje w 2020 roku wydać ponad 210 mln zł. Tylko 10,9 mln zł to wydatki inwestycyjne. To niecałe 6 procent budżetu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×