REKLAMA

Ksiądz zapyta Cię o impotencję

foto: pixabay.com

Od czerwca ślub może nie być już tak oczywistą sprawą. Ksiądz może nie wyrazić zgody na zawarcie związku małżeńskiego.

Będą to pierwsze zmiany od 30 lat. Od tego roku ksiądz tak szybko zgody na ślub może nie dać. Młodzi na pewno muszą przygotować się na ogromną liczbę druków, które będą musieli wypełnić. Będą też wnikliwe pytania o życie intymne. Ksiądz może nawet zapytać o problemy z impotencją, które będą mogły wpłynąć na decyzję o zgodzie na ślub. Młodzi przepytani zostaną zarówno razem jak i osobno, a zwykłe „tak” lub „nie” może nie wystarczyć. - Zmiany wejdą w życie 1 czerwca i wówczas będą mogły być publikowane i przekazywane podczas nauk przedmałżeńskich wszystkim, którzy będą chcieli zawrzeć związek małżeński – mówi ks. Daniel Marcinkiewicz, rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej. - Do tego czasu nie mogę zbyt wiele na ten temat mówić, bo dokument nie uzyskał jeszcze mocy prawnej - dodaje duchowny. Do problemów z bezpłodnością i impotencją przyznać się będą musieli księdzu zarówno kobiety jak i mężczyźni. - To jest problem stary jak świat – przypomina ks. Tadeusz Duda, proboszcz parafii w Świerkach. - Jeżeli on to ukrył przed ślubem, to ślub jest nieważny. Celem zawarcia małżeństwa jest rodzenie potomstwa. Jeżeli ona wiedziała i zgodziła się na to, to wszystko gra. Ślub jest ważny. Ksiądz pyta: czy chcecie po katolicku urodzić i wychować potomstwo – no to w przypadku zatajania takiej informacji jedno przeczy drugiemu - przypomina duchowny. Zatajanie informacji o niemożności posiadania potomstwa może być późniejszą podstawą do rozwodu. - Nie mówimy o rozwodzie, a o unieważnieniu związku małżeńskiego co w pojęciach kościelnych jest dość istotne. Jeżeli były jakiekolwiek przypadki unieważnienia małżeństwa były one przez sąd bardzo szczegółowo sprawdzane. Sąd sprawdza i bierze pod uwagę, czy już na samym początku podczas rozmowy przedmałżeńskiej i spisywania przedmałżeńskiego protokołu dana osoba coś ukrywała bądź zataiła – przypomina ks. Daniel Marcinkieiwcz. - Mówiąc o unieważnieniu małżeństwa z tego powodu powiem, że to rzadko się zdarza. Jestem 45 rok księdzem i takiego przypadku nie miałem – zapewnia proboszcz Duda.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ksiądz zapyta Cię o impotencję

Fot. Wikipedia.pl

W Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dol. przebywa 96 mieszkańcom

Fot. Internet

Pokrzywdzony miał przypuszczenia, że jego pies znajduje się na terenie Lądka-Zdroju

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×