REKLAMA

Na drogi do gruntów

Dzięki dotacji z urzędu marszałkowskiego powstanie ponad 100 dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Promesy gminnym samorządowcom przekazał w poniedziałek, 24 czerwca, wicemarszałek Marcin Gwóźdź. 18 mln zł zostanie przeznaczone na budowę, przebudowę lub remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych, zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania, a także budowę zbiorników wodnych służących małej retencji. Pieniądze trafią do 91 gmin i 22 powiatów. − Dzięki naszej dotacji powstanie między innymi prawie 80 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych – wyliczył wicemarszałek Marcin Gwóźdź. Dotacje na drogi dojazdowe do gruntów rolnych przyznano także 6 naszym gminom, które dostaną od prawie 45 tys. zł do ćwierć milion: gmina Kłodzko (Piszkowice) – 44,9 tys. zł; Lewin (Lewin i Witków) – 252 tys. zł; Międzylesie (Smerczyna) – 52,9 tys. zł; gmina Nowa Ruda (Dzikowiec) – 126 tys. zł; Radków (Ścinawka Dol.) 87,1 tys. zł; Szczytna (Niwa) – 225 tys. zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Na drogi do gruntów

6,8 mln zł wyda Zakład Wodociągów i Kanalizacji na modernizację systemów zaopatrywania w wodę i odprowadzania ścieków.

Już jest, już można z niej korzystać choć dopiero za chwilę zostanie oficjalnie otwarta. Widoki z platformy widokowej na Górze Guzowata zapierają dech w piersiach.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×