REKLAMA

Parkujesz – płacisz

Na parkingach należących do miasta za godzinny postój trzeba zapłacić 3 zł. Miejski Zakład Komunalny w Polanicy-Zdroju wprowadza abonamenty.

- Można już składać wnioski o wydanie abonamentów parkingowych. Odbywa się to w Miejskim Zakładzie Komunalnym przy ul. Spacerowej 2 w Polanicy-Zdroju – informuje Mateusz Jellin, burmistrz uzdrowiska. - Informacje można uzyskać pod nr tel. 74 865 17 70. Abonament dla mieszkańców Polanicy-Zdroju wynosi 60 zł rocznie (w tym roku do 31 grudnia - 40 zł) i obejmuje parkingi otwarte – dodaje samorządowiec. Więcej zapłacą ludzie dojeżdżający do uzdrowiska do pracy, a najbardziej po kieszeni dostaną turyści i kuracjusze, choć oczywiście wszystkie opłaty abonamentowe są dużo tańsze niż bilety parkingowe.
Parkingi miejskie zarządzane przez MZK
> Zamknięte (ze szlabanami): 1. ul. Dąbrowskiego (obok magistratu); 2. ul. Kłodzka (obok Intermarche) > Otwarte: 1. ul. Jana Pawła II (przed szpitalem); 2. ul. Harcerska; 3. ul. Spacerowa; 4. ul. Lipowa > Uruchamiane: 1. ul. Bystrzycka; 2. ul. Tranzytowa: 3. u. Chrobrego
Cennik opłat parkingowych
BILETY – 3 zł za godzinę Przy ul. Dąbrowskiego kierowca jest zwolniony z opłaty do 20 min. na czas załatwienia spraw w Urzędzie Miasta; przy ul. Kłodzkiej zwolniony z opłaty do 60 min. na czas zakupów w Intermarché OPŁATY ABONAMENTOWE > Parkingi otwarte (bez szlabanów): 1. Mieszkańcy Polanicy-Zdroju - 60,00 zł/ rok; 2. Dojeżdżających do pracy w Polanicy-Zdroju - ryczałt miesięczny 60,00 zł, ryczałt roczny 600,00 zł > Parkingi zamknięte (ze szlabanami): dojeżdżających do pracy w Polanicy-Zdroju - ryczałt miesięczny 70,00 zł, ryczałt roczny 700,00 zł; pozostali kierowcy - postój do 7 dni 100,00 zł, postój do 14 dni 130,00 zł, postój do 28 dni 150,00 zł

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Parkujesz – płacisz

Obrazek użytkownika Marek
  • Marek
  • 18-08-2019

Proponuję omijać te miejscowości!
Obrazek użytkownika Waldemar
  • Waldemar
  • 19-08-2019

No to pewnie wyborcy wniebowzięci ? Największe kurorty w Polsce mają w weekendy parkingi bezpłatne. Tutaj przed wyborami obiecuje się cuda ...Gdzie jest basen ? Czy Polanica może zarabiać tylko na braniu za coś w co się niewiele inwestuje (parkingi są już od lat) ?
Obrazek użytkownika Katarzyna
  • Katarzyna
  • 19-08-2019

Pan Burmistrz bardzo optymistycznie podchodzi do czasu obsługi petentów w urzędzie ...20 min od wjazdu do wyjazdu z parkingu. A co władze jeszcze poza parkomatami dla mieszkańców zrobiły?

fot. KPP Kłodzko

Mężczyzna pod nieobecności właścicieli włamał się do pomieszczeń gospodarczych budynku

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×