REKLAMA

Elżbieta B. skazana po raz drugi

foto: pixabay.com

Sąd Okręgowy w Świdnicy podtrzymał wyrok 1,5 roku więzienia dla Elżbiety B. opiekunki Violetty Villas.

Wyroku skazującego domagała się prokuratura, która od początku twierdziła, że Elżbieta B. znęcała się psychiczne nad gwiazdą (zamykała Villas w pokoju na klucz, zostawiała samą w nieogrzanym domu bez pożywienia, izolowała od otoczenia, rodziny oraz uzależniała podejmowanie decyzji od dostarczania alkoholu). Oskarżona nie zgadzała się z zarzutami, twierdziła, że to ona jest ofiarą całej sytuacji. - Opiekowałam się nią przez 30 lat. Teraz czuje się zaszczuta, jestem biedna i chora – mówiła w 2015 roku w kłodzkim sądzie. Pomimo zebranych dowodów w 2015 roku Sąd Rejonowy w Kłodzku uniewinnił Elżbietę B. Wyrok został zaskarżony, a Sąd Okręgowy w Świdnicy nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. Drugi wyrok brzmiał już 1,5 roku więzienia i został on utrzymany w mocy. Elżbieta B. wcześniej została skazana na 10 miesięcy więzienia za nie udzielenie Villas pomocy po tym, jak artystka złamała nogę i zachorowała na zapalenie płuc. Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2010 roku w swoim domu w Lewinie Kłodzkim. Przyczyną śmierci były liczne choroby, w większości nie leczone od wielu lat, m.in. marskość wątroby, choroby krążenia oraz złamania mostka, żebra i szyjki udowej. Szczegółów z ostatnich miesięcy jej życia nie poznamy, bo proces był utajniony.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Elżbieta B. skazana po raz drugi

fot. KPP Kłodzko

3 promile alkoholu w organizmie miał 33- latek, który kierując rowerem stwarzał zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj popołudniu (poniedziałek, 25 maja) na terenie gminy Kłodzko funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem. Jego zachowanie wskazywało, że jest w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×