REKLAMA

Przepiliśmy miliony

W ubiegłym roku sprzedano w Kłodzku napoi alkoholowych za 39,2 mln zł. To o ponad 2 mln zł więcej więcej niż w 2018 roku.

Na napoje wyskokowe statystyczny Polak wydaje 3,6 proc. domowego budżetu. Nie lepiej jest w Kłodzku. Z najnowszych danych wynika, że w 2019 roku w mieście nad Nysą w sklepach, pijalniach i restauracjach sprzedano łącznie procentowych trunków na kwotę 39,2 mln zł. W skali kraju najczęściej sięgaliśmy po piwo (46 proc. sprzedanych trunków) i wódkę (45 proc.). Wino cieszyło się dużo mniejszym zainteresowaniem (tylko 9 proc.). W Kłodzku było nieco odmiennie. Najwięcej pieniędzy wydaliśmy na wódkę, piwo było na drugim miejscu (patrz tabela). W Kłodzku jest łącznie ponad sto punktów sprzedaży alkoholu (sklepów i punktów gastronomicznych). Dane WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) wskazują, że konsumpcja alkoholu w Polsce wynosi ok. 12 litra czystego alkoholu w przeliczeniu na jednego dorosłego mieszkańca. Średnia globalna to 6,2 litra. Pijemy zatem dwa raz więcej, niż średnia światowa. Szacuje się, że w samym tylko Kłodzku uzależnionych od alkoholu jest ponad 500 osób. W tym roku, w związku z koronawirusem, sprzedaż trunków wyskokowych może spaść. Epidemia wpłynęła w marcu na ograniczenie sprzedaży wódki o 15 procent. Wina kupujemy w sklepach o 20 proc. mniej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Przepiliśmy miliony

fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Trwa remont mostu nad rzeką Białą Lądecką na drodze powiatowej w Nowym Gierałtowie. w zakres prac remontowych wchodzi odnowienie konstrukcji mostu i podpór oraz dostosowanie dojazdów do mostu. Projekt przewiduje wykonanie nowej konstrukcji przęsła, wykonanie nowej żelbetowej płyty pomostowej, naprawę przyczółków, wykonanie nowej nawierzchni jezdni na obiekcie i na dojazdach do obiektu oraz montaż nowej balustrady stalowej.

Komuś podobały się pelargonie z miejskich donic i kaskad w Lewinie Kłodzkim, że chyba postanowił przenieść je do swojego ogródka czy na swój balkon.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×