Reklama

Zmodernizują 30 km

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zmodernizują 30 km - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 3 stycznia podpisano umowę na rozpoczęcie prac projektowych dla rozbudowy drogi krajowej nr 8 na odcinku z Kłodzka do Szczytnej o długości ok. 13 km. To jeden z dwóch odcinków DK8, które zostały przewidziane do rozbudowy.

Dokumentację rozbudowy odcinka DK 8 Kłodzko-Szczytna wykona firma Sweco Engineering z Krakowa. Wartość umowy to 2,3 mln zł. Wykonawca dokumentacji projektowej ma uzyskać decyzję środowiskową, wykonać projekt budowlany, uzyskać decyzję ZRID i wykonać projekt wykonawczy. Umowa na prace projektowe dla rozbudowy drugiego odcinka DK 8 z Dusznik-Zdroju do Kudowy-Zdroju, o długości ponad 16 km, zostanie podpisana w najbliższych dniach. Rozbudowa DK 8 na odcinku z Kłodzka do Szczytnej i z Dusznik-Zdroju do Kudowy-Zdroju to łączni długości ok. 30 km. - Rozbudowa drogi krajowej nr 8 na odcinku Kłodzko-Szczytna i Duszniki Zdrój-Kudowa Zdrój przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa jej użytkowników - informuje Joanna Borkowska, wrocławskiego oddziału GDDKiA. - Rozbudowa wpłynie też na poprawę płynności ruchu – dodaje. Planowany termin zakończenia dokumentacji projektowej dla rozbudowy DK 8 na odcinku Kłodzko-Szczytna to wrzesień 2021 roku. Inwestycja obejmie: rozbudowę drogi wraz z korektą łuków dobudowanie pasów ruchu powolnego oraz podniesienie nośności konstrukcji jezdni do 11,5 t przebudowę i rozbudowę skrzyżowań budowę lub przebudowę ciągów pieszych i rowerowych oraz zatok autobusowych przebudowę obiektów inżynierskich budowę kanałów technologicznych

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy