Reklama

Kolejne zmiany w rozkładzie jazdy autobusów PKS Kłodzko

Opublikowano: pon, 9 lis 2020 19:59
Autor: | Zdjęcie: Fot. PKS Kłodzko

Kolejne zmiany w rozkładzie jazdy autobusów PKS Kłodzko - Zdjęcie główne

foto Fot. PKS Kłodzko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości PKS Kłodzko z tygodnia na tydzień obcina liczbę połączeń, co rusz pojawiają się nowe rozkłady jazdy. Wiemy, czy będą kolejne zmiany

PKS w Kłodzku 26 października zmniejszył rozkład jazdy. W efekcie z 63 kursów pozostały tylko 53. Kierownictwo spółki tłumaczy, że było to spowodowane wprowadzeniem z powrotem zdalnego nauczania w szkołach. 

 

Jakie mieszkańcy Kłodzka mają możliwości? Okrojona oferta przejazdów

Autobusem w niedzielę wcale nie pojedziesz, w sobotę jeździ tylko 8 z nich. Natomiast od poniedziałku do piątku jeździ 27 autobusów. 

Jak się okazuje nie były to ostateczne zmiany. Od 28 października PKS Kłodzko wprowadziła kolejną wersję rozkładu jazdy. Tym razem zostanie jedynie 35 kursów. Czy to już finalna wersja rozkładu jazdy?

 

Co z połączeniami w przypadku kolejnych obostrzeń?

Z informacji uzyskanych przez naszą redakcję wynika, że mieszkańcy muszą szykować się na kolejne ograniczenia. Prezes PKS Kłodzko Elżbieta Żytyńska ujawnia, że wkrótce zostaną wstrzymane kolejne połączenia. Powodem tego jest wprowadzenie nauki zdalnej w klasach I-III oraz i tak już bardzo mała frekwencja pasażerów. - I tak dobrze, że my w ogóle jeszcze jeździmy, dlatego, że tak naprawdę nie ma dla kogo. Jest po kilka osób w autobusie - mówi E. Żytyńska. - Mimo wszystko staramy się zostać na rynku i wykonywać najbardziej potrzebne społecznie przewozy. Będziemy to realizować na tyle ile się da i ile wytrzymamy, bo sytuacja ekonomiczna zakładu jest mocno zachwiana - komentuje prezes spółki. 

 

Stanowisko pracowników PKS

Dotarliśmy do jednego z pracowników Państwowej Komunikacji Samochodowej Kłodzko, który o stopniowy upadek firmy obarcza starostwo. - Trzeba dobrej woli ze strony starostwa, a tego nie ma. Jest wiele przykładów w powiecie i województwie, jak większe firmy transportowe dobrze funkcjonują - grzmi Janusz Jakubowski, który w maju tego roku protestował przeciwko grupowym zwolnieniom przeprowadzanym w firmie. 

 

Autobusowy paradoks 

Czy da się uratować PKS Kłodzko? Spółka to nie tylko miejsce pracy wielu mieszkańców powiatu kłodzkiego. To również dla części z nich jedyna droga codziennego transportu do szkoły czy pracy.  Jednocześnie zadziwiający jest fakt, że mieszkańcy stale domagają się zwiększonej ilości połączeń, a wcale nie korzystają często z usług przewoźników. Jak wspomniała prezes spółki E. Żytyńska, autobusami porusza się tylko przysłowiowa garstka mieszkańców. Czy ostatnie działania powoli prowadzą do całkowitego zamknięcia firmy? 

 

ZOBACZ AKTUALNY ROZKŁAD JAZDY:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy