Reklama

Zmiana w straży granicznej. Nowy komendant

Opublikowano: pt, 14 cze 2013 17:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władza nad sudeckim oddziałem przekazana.


Nowy komendant w Sudeckim Oddziale Straży Granicznej

Od 18 czerwca obowiązii Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej będzie pełnił płk SG Marek Waszczuk. Ppłk Waldemar Hołodniuk (dotychczasowy Komendant SOSG) został powołany przez ministra spraw wewnętrznych na stanowisko Komendanta Śląskiego Oddziału SG w Raciborzu.W piątek rano podczas uroczystego apelu nastąpiło przekazanie obowiązków komendanta Oddziału.

Płk Marek Waszczuk pełnił do tej pory obowiązki zastępcy komendanta odpowiedzialnego za sprawy logistyczne. Przekazanie obowiązków odbyło się w obecności Zastępcy Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. Marka Borkowskiego, pracowników cywilnych i funkcjonariuszy SG oraz zaproszonych gości – przedstawicieli służb oraz instytucji współdziałających z SG. Rozkazy personalne odczytał Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia płk Sławomir Kowalewski.

Płk Marek Waszczuk jest absolwentem Wydziału Filologiczno-Historycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Ukończył również podyplomowe studia z Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz Studium Prawa Europejskiego na kierunku Administracja Publiczna. W 2012 roku uzyskał stopień doktora na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Dotychczas służbę pełnił w różnych miejscach i komórkach organizacyjnych: od 1995 roku był Zastępcą a następnie Komendantem Strażnicy w Złotym Stoku. W latach 1998 – 2007 zajmował stanowisko Zastępcy komendanta Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Przez okres dwóch lat był oddelegowany do Biura Kadr i Szkolenia KGSG, a później do Gabinetu Komendanta Głównego SG. W latach 2009-2012 był Zastępcą Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu a następnie Zastępcą Komendanta SOSG.

Pan pułkownik w 2004 r. wdrożył, wraz z podległym zespołem, system zarządzania jakością w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, które jako jedno z pierwszych ośrodków szkolenia w MSWiA otrzymało Certyfikat PN-EN ISO 9001-2001, długoletni Pełnomocnik wdrożonego systemu. Przewodniczył i uczestniczył w zespołach zajmujących się zmianami organizacyjnymi, modelem szkolenia oraz programów szkoleń kwalifikowanych Straży Granicznej.

Pułkownik  Marek Waszczuk, decyzją ministra spraw wewnętrznych, obowiązki na nowym stanowisku będzie pełnił od 18.06.2013 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy