Reklama

Złote Gody świętowali państwo Józefa i Zbigniew Perczyńscy z Bierkowic

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Kłodzko

Złote Gody świętowali państwo Józefa i Zbigniew Perczyńscy z Bierkowic - Zdjęcie główne

Państwo Józefa i Zbigniew Perczyńscy z Bierkowic wspominają przeżyte lata i cieszą się szczęściem rodzinnym. | foto Gmina Kłodzko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 23 lata temu gratulacje z okazji takiego samego jubileuszu przyjęli rodzice pana Zbigniewa.

To kolejny tak piękny jubileusz w gminie Kłodzko. 5 maja Złote Gody świętowali państwo Józefa i Zbigniew Perczyńscy z Bierkowic. Z gratulacjami do małżonków pojechali wójt Zbigniew Tur i przewodniczący Rady Gminy Ryszard Jastrzębski. Złotej parze życzyli kolejnych lat w zdrowiu, miłości i wzajemnym poszanowaniu.
 
Państwo Józefa i Zbigniew Perczyńscy z Bierkowic wspominają przeżyte lata i cieszą się szczęściem rodzinnym. Spotkanie z gospodarzami gminy było okazją do rozmowy o bieżących sprawach oraz wspomnień, wśród których nie zabrakło tego, że 23 lata temu gratulacje z okazji takiego samego jubileuszu przyjęli rodzice pana Zbigniewa od ówczesnych władz gminy Kłodzko.
 
Skąd wzięły się Złote Gody?
Nazwy rocznic małżeńskich wymyśliła amerykanka Emily Post. Początkowo lista zawierała jedynie osiem nazw na określenie okrągłych i zdaniem autorki najważniejszych rocznic. 20 nazw wymyślił Związek Jubilerów Amerykańskich.
W ten sposób w roku 1937 powstała pełna lista rocznic małżeńskich: 1 rocznica ślubu - papierowa, 2 rocznica ślubu - bawełniana. 3 rocznica ślubu - skórzana, 4 rocznica ślubu - kwiatowa lub owocowa, 5 rocznica ślubu - drewniana, 6 rocznica ślubu - cukrowa, 7 rocznica ślubu - wełniana lub miedziana, 8 rocznica ślubu - brązowa lub blaszana, 9 rocznica ślubu - generalska, 10 rocznica ślubu - cynowa lub aluminiowa, 11 rocznica ślubu - stalowa, 12 rocznica ślubu - jedwabna, 13 rocznica ślubu - koronkowa, 14 rocznica ślubu - z kości słoniowej, 15 rocznica ślubu - kryształowa.
 
 

Powyżej 15. rocznicy nazwy rocznic ślubu mają swoje nazwy w cyklu co pięć lat:

 

20 rocznica ślubu - porcelanowa,

25 rocznica ślubu - srebrna,

30 rocznica ślubu - perłowa,

35 rocznica ślubu - koralowa,

40 rocznica ślubu - rubinowa,

45 rocznica ślubu - szafirowa,

50 rocznica ślubu - złota,

55 rocznica ślubu - szmaragdowa lub platynowa,

60 rocznica ślubu - diamentowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy