Reklama

Zerowy VAT

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zerowy VAT - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Turystyka to jedna z kluczowych dziedzin gospodarki Dolnego Śląska. Wiedzą o tym najlepiej mieszkańcy powiatu kłodzkiego, którzy z turystyki żyją.

Ta kluczowa branża od dwóch miesięcy praktycznie nie funkcjonuje. Marszałek Cezary Przybylski w sprawie ratowania turystyki napisał apel do premiera Morawieckiego. - Turystyka znacząco wpływa na funkcjonowanie Dolnego Śląska, kreując zatrudnienie, ale też rozwój regionalny. Już w marcu powołałem specjalny zespół koordynujący prace w zakresie pomocy branży turystycznej. Teraz przedstawiamy propozycje konkretnego działania, które może przynieść korzyść podnoszącej się z kryzysu turystyce na Dolnym Śląsku - wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski. Jego zdaniem sytuacja wymaga zdecydowanych działań, dlatego samorząd województwa dolnośląskiego zaproponował czasowe obniżenie stawki VAT na usługi turystyczne. Propozycja wojewódzkich samorządowców zakłada obniżenie stawek VAT na usługi turystyczne oraz te ściśle związane z turystyką z obecnie obowiązujących do 0 procent. Taka podatkowa obniżka miałaby obowiązywać przez 12 miesięcy. Chodzi o obniżenie stawek VAT m.in. na usługi hotelarskie i pozostałe związane z zakwaterowaniem, usług związane z wyżywieniem oraz te związane z działalnością miejsc historycznych, czy obszarów i obiektów ochrony przyrody. - Jesteśmy przekonani, że takie rozwiązanie ułatwi wychodzenie z kryzysu i uchroni wiele miejsc pracy - zaznacza Michał Bobowiec, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy