Reklama

Zdolna Daria

Opublikowano:
Autor:

Zdolna Daria - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <p><span style="text-align: justify;">Uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju, Daria Siewiera, znalazła się w gronie Laureatów XV Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązaczek</span></p>

Konkurs, składający się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego, co roku organizuje Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. W etapie powiatowym uczestniczyło 588 uczniów, spośród których 71 zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego z matematyki i 70 z języka polskiego. Tytuły Laureata z matematyki zdobyło 43 uczniów, a z języka polskiego – 40.

Daria ten zaszczytny tytuł uzyskała zarówno z matematyki, jak i z języka polskiego.

 

Jako laureatka konkursu, w nagrodę otrzyma zaświadczenie od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, na mocy którego zostanie zwolniona ze egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i matematyki, a co za tym idzie już dzisiaj może cieszyć się maksymalną ilością punktów z tych przedmiotów. Dobrze jest wiedzieć, już w klasie siódmej, że drzwi wymarzonego liceum „stoją szeroko otwarte”.

Wręczenie dyplomów i zaświadczeń odbędzie się podczas Uroczystej Gali Laureatów Dolnośląskich Konkursów w kwietniu tego roku.

Cała społeczność szkolna wraz z Gronem Pedagogicznym jest dumna z sukcesów Darii. Szczerze mówiąc, nie było to dla nikogo zaskoczeniem, gdyż Daria zajmuje wysokie miejsca w różnych konkursach na arenie powiatu i województwa, wykazując się szeroką wiedzą z różnych dziedzin.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że została w tym roku szkolnym również Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny, zdobywając 100 % punktów i nagrodę główną – Wakacyjny Obóz Talentów „Serpelice nad Bugiem 2018”.

 

Aleksandra Lis, Beata Szymkiewicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy