Reklama

Zaktywizują 3 tysiące Dolnoślązaków

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zaktywizują 3 tysiące Dolnoślązaków - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sumie 37 stowarzyszeń, instytucji i firm pomoże ponad 3 tys. Dolnoślązaków. Osoby, które mają więcej niż 30 lat i nie mają pracy mogą liczyć na kompleksową pomoc w znalezieniu nowego zajęcia.

Prócz tego przewidziano m. in. finansowe wsparcie na utworzenie i doposażenie nowego miejsca pracy, fundusze potrzebne na znalezienie pracy w innym mieście, a także staże. – Na te działania przeznaczamy rekordową kwotę, bo blisko 53 mln zł. Mimo, że bezrobocie stale maleje, to jest całkiem spora grupa osób, która nie ma pracy z różnych powodów, a na tym rynku pracy chciałaby się znaleźć. Dzięki funduszom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego taka pomoc jest możliwa – deklaruje Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. Pomoc adresowana jest także do emigrantów i reemigrantów, czyli osób powracających na polski rynek pracy. Wsparcie obejmuje również ubogich pracujących – osoby, które pracują, ale niewielkie wynagrodzenie powoduje, że są zmuszone korzystać z pomocy społecznej. Dobra wiadomość jest jeszcze taka, że ze wsparcia mogą skorzystać osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych i na czas określony, a także osoby odchodzące z rolnictwa i ich rodziny. Część z działań jest już realizowana, a kolejne ruszą od września. Projekty lokalne > LUBELSKA SZKOŁA BIZNESU FUNDACJI ROZWOJU KUL (Lublin) Projekt „Aktywizacja zawodowa osób 30+” warty 1,5 mln zł. Pomoc otrzyma 120 osoby z powiatów: bolesławiecki, dzierżoniowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, kłodzki, lubański, strzeliński, średzki, świdnicki, wrocławski, ząbkowicki, zgorzelecki, złotoryjski. > NAVIGATOR INTERNATIONAL (Warszawa) Projekt „Perspektywa na lepsze jutro” warty 1 mln zł. Z pomocy skorzysta 60 osób z powiatów: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, Wałbrzych, wałbrzyski, ząbkowicki. > FUNDACJA MANUFAKTURA INICJATYW (Wrocław) Projekt „Droga do zatrudnienia” wart 1,9 mln zł. Adresowany jest do 140 mieszkańców powiatów: dzierżoniowski, kłodzki, strzeliński, świdnicki, wrocławski. > FORUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ (Wałbrzych) Projekt „Z perspektywą w przyszłość” o wartości 5,2 mln zł. Działania są adresowane do 100 mieszkańców powiatów: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki. > TOMASZ ŻUREK INFOS (Chodzież) Projekt „Młodzi z POWER-em na dolnośląskim rynku pracy” o wartości 919 tys. zł. Adresowany jest do 60 mieszkańców powiatów: złotoryjski, legnicki, kłodzki, wałbrzyski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy