Reklama

Kłodzko. Co się dzieje w Zakładzie Karnym?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Czytelnicy - MM

Kłodzko. Co się dzieje w Zakładzie Karnym? - Zdjęcie główne

foto Fot. Czytelnicy - MM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Na początku grudnia informowaliśmy o przebudowie spacerniaka w Zakładzie Karnym w Kłodzku. Prace właśnie ruszyły.

Kłodzko. Czytelnik wysłał do nas powyższe zdjęcie z humorystycznym podpisem: W zakładzie karnym chyba organizują ucieczkę. Uspokajamy - rozpoczął się remont spacerniaka. Na początku grudnia Zakład Karny w Kłodzku i firma AVIT podpisali umowę dotyczącą przebudowy spacerniaka.

Przypominamy: Wybrany w drodze przetargu nieograniczonego wykonawca ma spore doświadczenie w tego rodzaju pracach. Budował m.in. halę produkcyjną w Zakładzie Karnym w Strzelinie.

Więźniowie będą pracować

Przy remoncie spacerniaka zatrudnieni będą więźniowie odbywający karę pozbawienia wolności w Kłodzku. Liczba tej grupy ma wynosić 15 osób. Kilku więźniów już pracuje. Wykonują oni prace budowlane, remontowe, gospodarcze, a także pomocnicze.

Zatrudnienie więźniów to jeden z ważniejszych, stosowanych przez Służbę Więzienną środków wychowawczych, nie tylko sprzyjający zdobywaniu odpowiednich kwalifikacji zawodowych, ale przede wszystkim wzbudzający u skazanych wolę współdziałania w kształtowaniu w nich społecznie pożądanych postaw. Dzięki wynagrodzeniu więźniowie mogą spłacać nałożone na nich sądowe zobowiązania finansowe, między innymi alimenty.


Przeczytaj również:

 

 

autor: Zuza K. Wolska / info: Zakład Karny Kłodzko

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy